صالحی امیری: ایران عدالت جنسیتی را در ورزش محقق کرده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا،  سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک که کمی با تاخیر به مراسم تجلیل از بانوان مدال‌آور بازی‌های کشورهای اسلامی رسید، با تجلیل از عملکرد بانوان ایران در  قونیه گفت:  این رویداد محصول تلاش‌های خالصانه سجادی وزیر ورزش، پولادگر و کاظمی‌پور است که از آن‌ها صمیمانه قدر‌شناسی می‌کنیم. همکاران خوبم در کمیته ملی پارالمپیک هم کمک کردند. ما در شرایطی ۱۳۳ مدال کسب کردیم که ۲۵ کشور مدال نداشتند و بسیاری از کشورهای مطرح، بی‌مدال ماندند. امروز می‌توانیم مدعی شویم که ایران عدالت جنسیتی را محقق کرده و هر روز شاهد درخشش دختران‌مان در عرصه‌های بین‌المللی هستیم.

وی افزود: ۲ فدراسیون ما از جمله تکواندو و کشتی با کسب ۱۳ مدال، بیشترین سهم را در مدال‌آوری کاروان داشتند. ۳۹ طلا، ۴۴ نقره و ۵۰ برنز رقم بسیار خوبی در میان ۵۷ کشور شرکت‌کننده بود. البته رفتار غیراخلاقی در ستاد بازی‌ها اگر شکل نمی‌گرفت، جایگاه ما باید به جایزسوم، دوم می‌شد. 

صالحی‌امیر درخصوص پیام این مراسم گفت: پیام این مراسم آن است که نظام جمهوری اسلامی باید به ورزش قهرمانی زنان اهمیت ویژه قائل شود و اگر سرمایه‌گذاری خوبی روی ورزش قهرمانی زنان صورت گیرد، به لحاظ کمی و‌ کیفی، از نسیت منطقی و عادلانه‌ای، برخوردار خواهیم شد. 

وی افزود: باید یک پیام روشن از طریق دختران به دنیا منتقل کنیم که حضور دختران ما فراتر از کسب سکو است و اهتزار پرچم است و حضور دختران ما پرستیژ جمهوری اسلامی است که هم می‌توانند قهرمان شوند و هم با داشتن حجاب، روی سکو قرار گیرند. این ظرفیت دختران ما، در دنیای امروزی، مثال‌زدنی است. از همه کسانی که در افتخارآفرینی کاروان تلاش کردند، صمیمانه تشکر می‌کنیم. بی‌شک اگر حمایت‌های وزارت نبود، این درخشش محقق نمی‌شد.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف