صادقی: می‌توان یکی از سهمیه‌های بازی‌های آسیایی را به کاتا اختصاص داد/ خوشحالم به قولی که داده بودم عمل کردم

فاطمه صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص سطح مسابقات کاتا کشورهای اسلامی اظهار داشت: از روزی که برنامه مسابقات مشخص شد برای این رقابت‌ها هدف‌گذاری کرده بودم. سه ماه تمرینات سنگین را پشت سر گذاشتم و با توجه به شناخت نسبی به حریفان، تقریباً نتیجه را قابل پیش‌بینی می‌دانستم، اما نمی‌دانستم رقبا در این سطح آمادگی شرکت می‌کنند. سطح مسابقات از آن چیزی که فکر می‌کردم بالاتر بود و خوشحالم با کسب مدال نقره به قولی که برای کسب مدال داده بودم، عمل کردم.

وی راجع به سطح کاتاروهای حاضر در مسابقات گفت: غیر از حریف مطرح ترکیه‌ای، کاتاروی اندونزی که در قهرمانی آسیا دوره گذشته نایب قهرمان شده بود در این مسابقات حضور داشت. همچنین حریف مراکشی نیز در جدول من حضور داشت که مدال لیگ‌های جهانی را داشت و در تمام کاراته وان‌ها شرکت می‌کند. کشورهای مالزی و دیگر کشورها نیز بازیکنان به نامی را به این مسابقات اعزام کرده بودند.

ملی‌پوش کاتای ایران در خصوص رقابت با حریف ترکیه‌ای در دیدار نهایی تاکید کرد: در مسابقات قبلی دو بار موفق شده بودم که  دلیرا بوزان را بگیرم، اما در اکثر رقابت‌ها با اختلاف 1.5 امتیازی به او باخته بودم. خیلی خوشحالم که در این مسابقه آنقدر اختلاف کم شد و اگر این مسابقه در یک کشور دیگر به غیر از ترکیه برگزار شده بود، حتی  می‌توانستم حریف ترکیه‌ای خود را شکست بدهم. نمی‌خواهم باخت خود را توجیه کنم، اما قطعاً میزبانی در امتیاز دهی بی‌تاثیر نبود و مربیان و کارشناسان این امیدواری را به من دادند که نتیجه واقعی نبوده است و می‌توانستم بوزان را بگیرم.

صادقی در پاسخ به این سوال که کاتای ایران توانایی این را دارد که یک روز در مسابقات جهانی موفق به کسب مدال شود، افزود: از رده جوانان برای این جایگاه جنگیدم و اولین بار پتانسیل کاتا را در مسابقات جهانی جوانان که هیچ کسی در آن مدال نداشت، نشان دادم. خیلی امیدوار هستم که مسئولان این توانایی‌ها را باور کنند و با وجودی که خیلی حمایت‌ها نسبت به دوره‌های گذشته بهتر شده است، اما باز هم جا دارد که به کاتا  توجه و به مسابقات تدارکاتی بیشتری اعزام شود.

وی با اشاره به اینکه می‌توان یکی از سهمیه‌های بازی‌های آسیایی را به کاتا داد، گفت: می‌توان برای اولین بار یک سهمیه را به کاتا اختصاص داد  تا کاتا هم این فرصت را داشته باشد تا نشان بدهد که می‌تواند در سطح آسیا و جهان مدال‌آوری داشته باشد. خیلی به این روند امیدوار هستم و می‌دانم که اگر یکی، دو نتیجه دیگر به همین شکل به ارمغان بیاید همه توانایی‌های کاتا را باور خواهند کرد.

نایب قهرمان مسابقات کشورهای اسلامی در خصوص اینکه کاتای ایران این توانایی را دارد در صورت حضور در بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال شود، تصریح کرد: نمی‌توانم قول مدال را بدهم، اما مطمئن هستم من و کسانی دیگری که کاتا کار می‌کنند آنقدر برای دفاع از کاتای ایران تلاش خواهند کرد تا بتوانند یک نمایش غیرقابل انکار را به نمایش بگذارند.

صادقی در مورد حضور در مسابقات لیگ‌های جهانی آذربایجان و ترکیه گفت: با لطف مسئولان فدراسیون کاراته و با توجه به عملکردم در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی، در مسابقات کاراته وان ثبت نام شدم تا در این رقابت‌ها شرکت کنم.

انتهای پیام/