شهنازی: شکست 3 بر صفر در تهران قابل قبول نیست/ مشکلات تیم ملی، بزرگ‌تر از چیزی است که موسوی می‌گوید

ناصر شهنازی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد نایب قهرمانی تیم نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی زیر 18 سال آسیا اظهار داشت: در رده سنی پایه، اصولی کار کردن بیش از هر چیزی اهمیت دارد، چون این بازیکنان قرار است به رشد والیبال ایران در آینده کمک کنند. متأسفانه نتیجه‌گرایی در ذات مدیران و کشور ماست.

سرمربی پیشین تیم والیبال نوجوانان ایران ادامه داد: نتیجه‌ای که تیم نوجوانان گرفت، خوب نبود. شکست 3 بر صفر در تهران مقابل ژاپن، اصلاً قابل قبول نیست. با این حال، ساختار تیم، بسیار خوب بود و بازیکنان فیزیک مناسبی داشتند. زدن سرویس پرشی، نقطه قوت تیم والیبال نوجوانان ایران بود و قطعاً آینده درخشانی در انتظار بازیکنان این تیم است.

شهنازی همچنین خاطر نشان کرد: تنها فیزیک مناسب برای خوب بودن یک تیم، ملاک نیست و ضریب هوشی بازیکنان هم باید بالا باشد. در جهان، بازیکنان 190 سانتیمتری زیادی وجود دارند که با ضریب هوشی بالا در بالاترین سطح بازی می‌کنند.

وی در مورد تیم نوجوانان ژاپن گفت: ژاپن، خیلی خوب و بابرنامه بازی کرد و من از عملکرد آنها لذت بردم. سرمایه‌گذاری ژاپنی‌ها در همه رده‌های سنی، زنگ خطری است برای تیم ایران که به صدا درآمده است. به کادر فنی و بازیکنان تیم نوجوانان ایران به خاطر زحماتی که کشیدند، خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم در مسابقات جهانی، شرایط بهتری داشته باشند.

مربی پیشین تیم ملی والیبال در مورد صحبت‌های محمد موسوی و انتقاد از فدراسیون والیبال اظهار داشت: ما با بازیکنان بزرگی مثل معروف، غلامی، موسوی، غفور و شهرام محمودی، برخورد مناسب و منطقی نداشتیم. چه کسی در این روزها سراغی از محمودی و غفور می‌گیرد؟ باید به این نسل احترام گذاشت. بازیکنان، مهمترین رکن موفقیت تیم ملی هستند، ولی بازیکنانی که نام بردم، بدون مراسمی خاص از تیم ملی کنار گذاشته شدند.

شهنازی ادامه داد: وقتی موسوی از کمبودی حرف می‌زند، قطعاً وجود دارد، چون او دروغ نمی‌گوید. امکانات ایران را نمی‌توان با کشورهای بزرگ دنیا مقایسه کرد. ولاسکو همیشه می‌گفت باید مجسمه بازیکنان تیم ملی را از طلا بسازند. مشکلات تیم ملی، بزرگ‌تر از چیزی است که موسوی می‌گوید و او فقط قسمتی از حرف‌های خود را زد. ایران، جزو 10 تیم برتر جهان است پس باید در همین حد هم امکانات داشته باشد.

وی تصریح کرد: ضعف‌ها را نمی‌توان با شعار پوشش داد. سال‌هاست که مسائل مالی مربوط به تیم ملی را با شعارهایی مثل «سرباز تیم ملی بودن» و «حضور در تیم ملی افتخار است» پوشش می‌دهیم. مشکلات مالی حاضران در اردوی تیم ملی باید دیده و برطرف شود. درست نیست مقابل کسانی که برای تیم ملی زحمت کشیده‌اند، جبهه بگیریم.

انتهای پیام/