سه زیرگذر مسیر الیگودرز _خمین و الیگودرز _ داران تکمیل می شوند

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه راه‌آهن الیگودرز با اشاره به پروژه اتصال شهرستان الیگودرز به شبکه ریلی کشور، اظهار کرد: پروژه ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ادامه کار نیازمند تزریق منابع مالی است‌.

او  افزود: در سفر رئیس مجلس به لرستان سعی می‌کنیم از ظرفیت تسهیلات بانکی، تهاتر نفت و بودجه ۱۴۰۲ کمک بگیریم که هر چه زودتر این پروژه مهم و استراتژیک تکمیل شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره  به پروژه اتصال جاده شهرستان الیگودرز به اصفهان ، ادامه داد : بخش عمده این پروژه که در قالب مسیر چهار راهه تعریف شده انجام شده است، اما ۲۰ کیلومتر الیگودرز انجام نشده که دوستان ما در وزارت راه و شهرسازی قول دارند که با استفاده از منابع وزارت و تهاتر نفت پروژه را به سرانجام برسانیم.

رضایی کوچی در خصوص سه زیرگذر مسیر الیگودرز _خمین و الیگودرز _ داران نیز گفت: تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های مختلف این سه زیر گذر که عمدتا بالای هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی دارند را تکمیل کنیم.

او عنوان  کرد: به دنبال این هستیم که پروژه فاضلاب شهر الیگودرز را که بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد با کمک رئیس مجلس و نماینده الیگودرز به سرانجام برسانیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی   درخصوص  تدوین برنامه هفتم نیز تاکید کرد: سفر رئیس مجلس و روسای کمیسیون‌ها در راستای تصمیم‌گیری بهتر و اولویت بندی به ویژه در استان‌های محروم از جمله لرستان انجام می‌شود.

کوچی گفت : پس از بازدید از پروژه‌ها در جلسه پایانی گزارشی از پروژه‌های نیمه تمام عمرانی ارائه خواهیم کرد و در فصل تنظیم بودجه در مناطق محروم از جمله لرستان منابع مورد نیاز را تخصیص دهیم.

او بیان  کرد: رویکرد مجلس توزیع عادلانه اعتبارات در کشور و کمک به مناطق محروم است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بیست هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و پروژه‌های آبرسانی و راه‌های روستایی در نظر گرفته شده است، افزود: لرستان هم که در زمینه آب آشامیدنی در روستاها و راه روستایی مشکل اساسی دارد، بدون شک یکی از استان‌هایی که می‌تواند از ظرفیت بودجه خوب استفاده کند استان لرستان است.

رضایی کوچی بیان کرد: بعد از سفر حتما مسئولان مربوطه را برای رفع مشکلات روستاییان دعوت می‌کنیم.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف