سردار کوثری: جراحی اقتصادی از کارهای بزرگ دولت سیزدهم بود

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، ، سردار محمد اسماعیل کوثری امروز پنج شنبه در مراسم گرامیداشت هفته دولت که در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، با اشاره به موضوع جراحی اقتصادی بزرگ دولت گفت: موضوع جراحی اقتصادی از کارهای بزرگ دولت بود که اگرچه با افزایش قیمت‌ها همراه بود اما اگر اینکار انجام نمی‌شد کشور دچار مشکلات عدیده‌ای می ‌شد. اقتصاددان‌های مجلس نیز به آینده اقتصاد بسیار خوشبین هستند و اکنون هم اقتصاد ما رشد خوبی پیدا کرده اما هنوز نیاز به کار دارد.

سردار کوثری در این رابطه تاثیرگذاری اظهار کرد: در دوران‌ مختلف ۴۳ سال گذشته،  دو عامل رهبری، کارگزاران با هم هماهنگ بودند و عامل سوم یعنی مردم خیلی حس رضایت نداشتند مگر در برخی مقاطع مانند مقطع ریاست جمهوری شهید باهنر و رجایی و چهار ساله ریاست جمهوری احمدی نژاد و دولت فعلی.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجلس یازدهم و دولت اقدام شایسته‌ای در زمینه مذاکرات هسته ای داشتند.

وی افزود: این دولت اقتصاد را وابسته به این مذاکره نکرده است. موضوع هسته ای در دولت قبل به نتیجه رسیده بود و تعهدات ما انجام شد اما آمریکایی‌ها به هیچ تعهدی عمل نکردند و مذاکره را بر هم زدند.

سردار کوثری تصریح کرد: این دفعه مذاکره با دفعه قبل فرق می‌کند و این بار ما هستیم که مشخص می‌کنیم نه آن‌ها. زیرا در گذشته آن‌ها بازی را بر هم زدند.

سردار کوثری اظهار کرد: مصوبه مجلس و هماهنگ شدن مجلس و دولت به ساخت و غنی سازی اورانیوم ۶۰ درصد منجر شد که طرف مقابل متوجه اشتباه خود شده و درخواست مذاکره کردند. می‌توانیم میزان غنی سازی ۶۰ درصد را تبدیل به ۹۳ درصد کنیم که به معنی بمب اتم است. اگرچه ما به دنبال این موضوع نیستیم ولی اگر طرف مقابل دیر بجنبد توانایی این موضوع را داریم. اکنون آن‌ها به ما نیاز دارند.

وی با بیان اینکه اکنون دیگر آمریکا و اروپا مانند سابق جایی در منطقه ندارد، اظهار داشت: نفوذ ایران در منطقه بسیار خوب است. کشورهایی که با ما هستند دارای موشک و پهباد و انواع و اقسام ابزار اقتداری هستند و خود تولید می‌کنند و به روز شده اند.

وی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم و دولت اقدام شایسته‌ای در زمینه مذاکرات هسته ای داشتند، گفت : ما می‌توانیم میزان غنی سازی ۶۰ درصد را تبدیل به ۹۳ درصد کنیم اگرچه ما به دنبال این موضوع نیستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه رسانه‌های مجازی و دست نشانده استکبار به گونه‌ای موضوع را نشان می‌دهند که ما به آن‌ها نیاز داریم و درحالی که نگران مذاکرات نیستیم اگرچه به دنبال حق خود هستیم. توانمندی هسته ای ما افزایش یافته و ثمره آن را میبینیم. 

وی در پایان به خدمتگزاری، امید آفرینی و عمل گرایی در مدیران تأکید کرد و گفت: امیدواریم مردم ثمره این تلاش ها را ببینند. مصمم هستیم این مسیر تا زمان ظهور امام زمان ادامه دهیم و این پرچمی که بر اساس عدالت و امنیت برافراشته شده را به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسانیم و دنیا پر از عدل و داد شود.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف