سد معبر وبساط گستری در محور پانزده خرداد رفع شد

 به گزارش خبرگزاری برنا؛ امیر یزدی شهردار منطقه 12 تهران درباره موضوع بساط گستری اظهارکرد: پدیده سد معبر و بساط ‌گستری باعث اخلال در سلامت روان جامعه، برهم‌ زدن زیبایی شهر و نادیده‌ گرفتن حقوق شهروندی است. این پدیده در محور 15 خرداد، حد فاصل سیروس تا گلوبندک از معضلاتی بود که همه‌ روزه شهروندان و کسبه با آن دست ‌به‌ گریبان بودند و سبب انسداد پیاده‌ روها و اختلال در کسب‌ و‌کار کسبه، رفت ‌و‌آمد شهروندان و از‌بین‌ رفتن امنیت دراین محدوده شده بود.

امیریزدی، رفع سد معبر را از خواسته‌های به‌ حق کسبه و شهروندان برشمرد وافزود: به همین منظور شهرداری منطقه 12 از تاریخ 24 مرداد ماه با مشارکت شرکت شهربان، جامعه اصناف بازار، شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران، پلیس امنیت و یگان امداد فاتب نسبت به جمع‌آوری بساط‌ گستران و رفع سد معبر اصناف در این راسته اقدام کرده که با توجه به رضایت کسبه و شهروندان، این طرح تا ساماندهی کامل محور 15  خرداد ادامه داشت.

یزدی گفت: روزانه بیش از 150 نفر نیروی اجرایی، عوامل معبربان شهربان و نیروهای یگان امداد فاتب به استعداد بیش از30  دستگاه خودرو و موتورسیکلت در سطح محور 15 خرداد مستقرند تا از بازگشت به شرایط قبل توسط عوامل سودجو جلوگیری شود.

گفتنی است؛ هیأت امنای بازار تهران، طی بیانیه‌ای از شهرداری منطقه 12 تجلیل کرد.

 در متن این بیانیه آمده است: پس از یک‌ سال، بازارتهران به تعادل و ثبات بازگشت، متأسفانه مدت‌ها شاهد بساط‌ گستری و ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی و انسانی در راسته خیابان پانزده خرداد بودیم؛ معضلی که موضوعاتی همچون، تهدید و ارعاب کسبه و فروش اجناس غیرمجاز و حتی دعواهای منجر به نقص عضو و ایجاد جرح و قتل را در پی داشت؛ لذا طی جلساتی متعدد در چند ماه اخیر با حضور فرمانداراستان تهران، ستاد ساماندهی و شهردار منطقه 12 و معاونت خدمات شهری منطقه این منطقه، نیروی انتظامی، سرکلانتر و پلیس امنیت کلانتری 113 بازار، جامعه انجمن‌های اسلامی و اصناف بازار تهران و منتخبین هیأت امنای بازار تهران، معضلات ایجاد شده طرح و بررسی شد و طی اقدامی ضربتی، شاهد برچیده‌شدن بساط‌  گستری و جمع‌آوری افراد مذکور  بودیم. از خداوند متعال تمنای تندرستی و حسن عاقبت به‌خیری و توفیق خدمت برای این عزیزان مسئلت داریم.

انتهای پیام/