سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان: روند ابتلا به کرونا در استان نزولی شده است

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سعید صحبتی با بیان این‌که هنوز برای اعلام پشت سر گذاشن موج هفتم کرونا زود است، افزود: «طی یکی‌ دو هفتۀ آینده، برآورد دقیق‌تری از وضعیت پیک هفتم خواهیم داشت اما موارد بستری و سرپایی روزانۀ استان نسبت به هفتۀ قبل سیر کاهشی دارد».

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان همچنین با بیان این‌که تاکنون حدود پنج میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده است، گفت: «استقبال از دوز چهارم نسبت به انتظارات، مطلوب نیست که البته این موضوع مختص کرمان نیست».

 وی اظهار کرد: «در حال حاضر ۱۲ شهرستان راور، کرمان، زرند، کوهبنان، رفسنجان، انار، سیرجان، بردسیر، بافت، ارزوئیه، منوجان و نرماشیر، در وضعیت قرمز، شش شهر در وضعیت نارنجی و پنج شهر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و هنوز استان در وضعیت مطلوب و ایده‌آلی قرار ندارد».

صحبتی با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و تکمیل واکسیناسیون، یادآور شد: «واکسن‌های ویروسی کشته‌شده از جمله سینوفارم، برکت یا فخرا و همچنین واکسن‌های پروتئینی نوترکیب شامل پاستوکوک، نورا، رازی و اسپایکوژن در استان به فراوانی موجود است».

وی بیان کرد: «در شهر کرمان ۱۲ مرکز واکسیناسیون در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند که ۱۰ مورد آن مراکز جامع سلامت بوده و در وقت اداری فعال هستند».

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان افزود: «مرکز شهید علی ضیاء در بیمارستان نوریه و مرکز ۹ دی در پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان در ابتدای جاده هفت‌باغ علوی نیز در شیفت‌های عصر و روزهای تعطیل مشغول به خدمت‌رسانی هستند».

انتهای پیام