سجادی: نتایج ورزشکاران در جام جهانی اسکی روی چمن قابل قبل بود/ در مسائل فنی هیچ فدراسیونی ورود نمی‌کنیم

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم اهدای مدال برترین‌های جام جهانی اسکی روی چمن دیزین گفت: خدمت فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی خسته نباشید می‌گویم. حدودا ۱۰ سال پیش در همین پیست میزبان رقابت‌های قهرمانی جهانی بودیم و بعد از یک فاصله نسبتا طولانی در این دوره هم که به صورت لیگ جهانی برگزار می‌شود، چیزی مشابه به آن مسابقات را داشتیم که البته تیم‌های آن کمتر بودیم.

وی افزود: به دلیل مشکلات کرونا از میزبانی‌ها فاصله گرفته بودیم اما با همت فدراسیون، شرکت تجهیز و توسعه و مسوولین پیست سعی کردیم که میزبانی شایسته‌ای داشته باشیم. به ورزشکاران ایرانی رشته اسکی روی چمن که مهیج اما بسیار خطرناک است، تبریک می‌گویم. در این مسابقات ایمنی ورزشکاران و رسیدن به خط پایان در کمال سلامتی هم یکی از اهداف ما بود که خدا را شکر مشکلی هم ایجاد نشد.

سجادی درباره نتایج ورزشکاران و استقبال مردم عنوان کرد: نتایجی که به دست آمد چه در بخش خانم‌ها و چه بخش آقایان با توجه به کمبود تجربه یک‌دهه‌ای‌مان در این رویدادها نتایج مطلوب است. از استقبال مردم، رسانه‌ها و علاقمندان هم تشکر می‌‌کنم. برنامه‌ریزی می‌کنیم تا در فصل زمستان شرایط خوبی در پیش باشد و بتوانیم از عزیزیان در آن فصل هم پذیرایی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان درباره مشکلات ورزشکاران زن در این رشته گفت: به رئیس فدراسیون تضمین‌ها و قول‌های لازم را دادم تا از لحاظ تجهیزات هرچه نیاز دارند را به ما بگویند. این فرصت وجود دارد تا شرایط تسهیل شود و مجوز بگیریم. از نظر منابع مالی مشکلی نیست. ما در وزارت ورزش از آن‌ها حمایت می‌کنیم تا تمریناتی مستمر داشته باشند. این پیست دولتی است اما شرکت توسعه آن را به بخش خصوص واگذار کرده و بهره‌بردار هم کمال تعامل بوده. باز هم اگر برای تمرین امکاناتی نیاز باشد در خدمت آن‌ها هستیم.

سجادی اظهار داشت: ما در مسائل فنی فدراسیون‌ها ورود نمی‌کنیم. ممکن است کسانی برای کسب تجربه بروند، بحث مالی بر عهده ما است یا حتی بابت حضور فیزیکی هم ما به تصمیم فدراسیون‌ها احترام می‌گذاریم. به طور مثال یکی از نیازهای فدراسیون‌های کشتی حضور حداکثری در مسابقات است که ما موافقت شورای برون مرزی را برای آن‌ها گرفتیم تا تیم‌های مختلف کشتی بتوانند در سفرها شرکت کنند. به آن‌ها احترام گذاشتیم و برای اسکی هم همین‌گونه است و اعزام نفرات برات اسکی سرمایه گذاری است.

وزیر ورزش و جوانان در پایان درباره میزبانی البرزی‌ها گفت: برگزاری این رویدادها در البرز مسبوق به سابقه است. در سایر رشته‌ها که رنگ و بوی طبیعت چون صخره‌نوردی وجود دارد البرز پیشرو است. حضور من در این مسابقات هم با وجود برنامه‌های فشرده، تشکر از مسوولین کرج و فدراسیون اسکی بود.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف