سجادی: مازندران علاوه بر موفق بودن در رشته‌های قهرمانی، رشد خوبی در ورزش همگانی و گردشگری ورزشی داشته است

به گزارش خبرگزاری برنا، سیدحمید سجادی در سفر به استان مازندران به همراه معاون اول ریاست جمهوری با اشاره به بازدید از پروژه‌های پیست دوچرخه سواری و سالن سرپوشیده شهید سلیمانی ساری اظهار داشت: سالن سرپوشیده شهید سلیمانی ساری جز سرمایه های ملی و در حد استاندارهای بین المللی و قابلیت برگزاری مسابقات را دارد که نیازمند رفع برخی نواقص است که مورد پیگیری است و انشاالله در دهه فجر افتتاح و میزبان مسابقات دوومیدانی خواهد بود.

وی افزود: همچنین سالن امام رضا(ع) در صورت تامین منابع در دهه مبارک فجر به افتتاح خواهد رسید، پیست دو ومیدانی شهید متقی نیز از اماکن ورزشی قدیمی استان است که عملیات بازسازی آن با تلاش جهاد سازندگی در حال اتمام است.

سجادی گفت: متاسفانه با توجه به گزارش فنی ارائه شده شرکت توسعه آزمایش فنی پیست دوومیدانی تارتان شهید متقی استاندارد نبود و پیست بایستی به طور کامل جمع شود که نیازمند هزینه است و باید به این موضوع رسیدگی شود و چمن پیست پس از ترمیم و استانداردسازی در اختیار فوتبال و پرتاب های دیسک، چکش و نیزه قرار گیرد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به بازدید از مجتمع داراب گفت: این مجتمع دارای چمن مصنوعی است که با توجه به قدیمی بودنش قابل استفاده بود، استخر سرپوشیده و سایت ساحلی مجموعه غیر قابل استفاده بود که نیازمند ترمیم و رسیدگی است و باید مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر سجادی تاکید کرد: قانونا جهت تجهیز، نگهداری، بازسازی و مرمت اماکن ورزشی از ماده اعتبارات استانی و کمک بخش خصوص استفاده شود، با توجه به توضیحات دکتر رنگرز اعتبار فعلی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران حدود ۴۰۰ میلیون تومان است که جوابگوی ترمیم انبوهی از مجموعه‌های استان نیست.

وزیر ورزش و جوانان افزود: در این راستا باید در تهران نشستی با حضور مدیرکل استان مازندران، همکارانمان در وزارت ورزش و جوانان و مدیرکل شرکت توسعه جهت برنامه ریزی جهت ترمیم و بازسازی و رسیدگی به اماکن ورزشی استان داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه استان مازندران یکی از استان‌های شایسته و ورزشکار پرور است، گفت: استان مازندران دارای ۱۵ مدال از ۲۱ مدال المپیکی، ۷ مدال طلا در رشته های کشتی و وزنه برداری، ۴ مدال نقره و ۴ برنز است، همچنین استان مازندران علاوه بر موفق بودن رشته‌های قهرمانی، خاستگاه رشد ورزش همگانی و گردشگری ورزشی نیز است.

وی در پایان تاکید کرد: رسیدگی و حفظ زیرساخت های ورزشی استان جز وظایف ما است که انشاالله با برنامه ریزی های انجام شده بتوانم تکالیفم را به خوبی انجام دهم.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف