ستاد اربعین تمام توان خود را بکار گرفته تا زیارت تسهیل شود

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در نود و هفتمین نشست این ستاد گفت: با توجه به زمان اندک تا آغاز مراسم اربعین حسینی، بایستی با روحیه و کار جهادی بتوانیم زمینه را برای سفر سهل و راحت عاشقان حسینی فراهم سازیم.

وی با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر عملیاتی شدن هر چه سریعتر تکالیف و مسئولیت دستگاه‌ها در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین ادامه داد: رئیس جمهوری محترم تصریح دارند که به گزارش‌های کاغذی دستگاه‌ها اکتفا نشود و کار به صورت میدانی و عملیاتی دنبال شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره تعداد متقاضیان سفر اربعین هم گفت: براساس آخرین گزارش ارائه شده تاکنون دو میلیون و 700 هزار گذرنامه صادر شده که در مدت مقایسه با سال 98 که یک میلیون و 300 هزار گذر نامه صادر شده بود؛ رشد تقریبا دو برابری را شاهد هستیم.

میراحمدی اضافه کرد: بیش از 200 هزار گذرنامه هم در فرایند صدور قرار دارد.

موضوع گرمای هوا از دیگر محورهای مورد اشاره وی در نشست امروز بود که گفت: متولی اصلی این حوزه وزارت بهداشت است و بایستی از هم اکنون نسبت به استقرار واحدهایش در مرزهای فعال کشور برنامه عملیاتی داشته باشد.

وی تاکید کرد: مساله آب آشامیدنی موضوع مهم دیگر مراسم اربعین حسینی است، در این خصوص کمیته اسکان و تغذیه نسبت به تامین آب آشامیدنی زائران عزیز حسینی تمهیدات لازم را داشته باشد.

رئیس ستاد اربعین همچنین به تامین سوخت برای حمل و نقل عمومی اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه متولی این امر وزارت نفت است و خوشبختانه اقدامات خوبی را از سوی این نهاد در تامین سوخت شاهد هستیم.

میراحمدی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: مراسم اربعین حسینی یک واقعه مهم فرهنگی و معنوی است و باید با تمام ظرفیت برای برگزاری این مراسم ورود داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امروز در برابر آماج حملات فرهنگی و جنگ نرم دشمن، باید به داشته‌های فرهنگی و دینی خود رجوع کنیم؛ مراسم اربعین صیقل دهنده روح و معنویت است و برای همین بایستی اهتمامی مضاعف برای برگزاری هر چه قوی تر به عنوان جلوه و نمایش بزرگ دینی و معرفتی داشته باشیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور یادآور شد: ستاد مرکزی اربعین حسینی با این محوریت حرکت و تلاش می‌کند که عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که دل در گرو مکتب اهل بیت(ع)دارند؛ از حضور در این مراسم محروم نشوند و تحقق این مهم در گرو فعال شدن همه ظرفیت های اجرایی و مردمی کشور است.

انتهای پیام/