ساپینتو: مربی‌ام و مسئولیت دارم رفتار خوبی داشته باشم اما مرا تحریک نکنید/ به غیر از ما 3 تیم دیگر هم آرزوی قهرمانی دارند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل مس کرمان در هفته سوم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: مس مقابل تیم خوب پیکان گل‌های زیادی به ثمر رساند و باعث شگفتی شد. این تیم تازه به لیگ برتر آمده و نشان داده تیم خوبی است. آنها امتیازات برابری با ما دارند و همانطور که قبلاً گفتم، در لیگ تیم ضعیفی نداریم.

مس منتظر اشتباهات کوچکی است تا به گل برسد و 3 امتیاز را بگیرد
وی با بیان اینکه ایده‌های زیادی در حمله، دفاع و سایر نکات دارد، تصریح کرد: باید مسائلی را که می‌خواهم، در بازی‌ها پیاده کنم و اکنون بازیکنان، نکات مختلف را به بازی انتقال می‌دهند. بازی فقط تهاجمی نیست و در دو دیدار قبلی دیدیم که رقبا منتظر اشتباهات کوچکی هستند که موقعیت بسازند. مس هم آمده تا فردا سه امتیاز را بگیرد و منتظر اشتباهات کوچکی است تا به گل برسد.

 

تیمی نیستیم که منتظر حریف بمانیم و رقیب را کنترل خواهیم کرد
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم مثبت کار کنیم، می‌توانیم ریسک کنیم، اما رقبا همانند دیدارهای قبل منتظر اشتباهات ما هستند؛ همانطور که در دو بازی قبلی گل هم خوردیم. تیمی نیستیم که منتظر حریف بمانیم و ما رقیب را کنترل خواهیم کرد. به همین خاطر باید از لحاظ فیزیکی و ذهنی آماده باشیم و بهترین تصمیمات را بگیریم.

امیدوارم هیچ جادویی علیه ما انجام ندهند!
ساپینتو در واکنش به اینکه گفته می‌شود سرمربی مس کرمان از جادوگری استفاده می‌کند، با خنده بیان کرد: امیدوارم هیچ جادویی علیه ما انجام ندهند! دوست ندارم به این‌گونه مسائل اعتقاد داشته باشم. روزی کسی از من پرسید آیا هر چیزی امکان‌پذیر است؟ من هم گفتم بله. برخی مربیان خرافاتی هستند، اما من مذهبی هستم و اینها را با هم مخلوط نمی‌کنم.

پس از اینکه یک خبرنگار از سرمربی استقلال پرسید که آیا همچنان معتقد است می‌تواند چهار قهرمانی برای آبی‌پوشان به ارمغان بیاورد یا خیر، مدیر رسانه‌ای استقلال پاسخ داد که ساپینتو قول چهار قهرمانی نداد و تنها گفت امیدوار است آبی‌ها را به قهرمانی برساند.

به غیر از ما 3 تیم دیگر هم آرزوی قهرمانی دارند
ساپینتو در این باره گفت: قهرمانی آرزوی ماست و همیشه برای این موضوع تلاش می‌کنیم. با این حال فقط ما نیستیم و سه تیم دیگر چنین آرزویی دارند. ما گام به گام جلو می‌رویم و تمرکزمان روی دیدارهای آینده است.

نمی‌خواهم درباره استراتژی تیمم صحبت کنم
وی در مورد سیستم دفاعی استقلال مقابل مس کرمان و اینکه به نظر می‌رسد محمد حسین مرادمند برابر نارنجی‌پوشان به میدان برود، اظهار داشت: نمی‌خواهم درباره استراتژی تیمم صحبت کنم. در هر مسابقه استراتژی متفاوتی داریم و شما خواهید دید چه برنامه‌ای خواهیم داشت. نمی‌توانم درباره بازیکنانی که می‌خواهند بازی کنند یا نکنند، صحبت کنم.

هواداران ما را 90 دقیقه تشویق کنند، چون در سراسر بازی متوقف نمی‌شویم
سرمربی استقلال درباره اینکه هواداران این تیم را برای اولین بار مقابل مس کرمان می‌بیند، تصریح کرد: منتظرم این فضای عالی را با خانواده خودم و طرفداران خودمان تجربه و این عشق را احساس کنم. می‌خواهم هیجان را در بازی ببینم و امیدوارم هواداران، ما را 90 دقیقه تشویق کنند، چون ما در سراسر بازی متوقف نمی‌شویم و همه با هم در تمام دقایق مسابقه می‌جنگیم تا سه امتیاز را بگیریم.

بیشتر اوقات تلاش می‌کنم خونسردی‌ام را حفظ کنم
ساپینتو در واکنش به نگرانی هواداران در مورد رفتارهای هیجانی که از خود در کنار زمین نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: من عاطفی هستم و این روش کارم است. بیشتر اوقات تلاش می‌کنم خونسردی‌ام را حفظ کنم. با این حال بخش‌هایی از آخرین بازی ما واقعاً ناامیدکننده بود و خوش‌شانس نبودیم که گل خوردیم.

وی با اشاره به اشتباهات داوری علیه استقلال بیان کرد: یک طرف دیگر، تصمیمات اشتباه داوری بود که دیدید پنالتی ما را برابر سپاهان اعلام نکردند. همچنین در این مسابقه هیچ خطایی روی دروازه‌بان حریف نکردیم. همه این مسائل دست به دست هم داد که آن نتیجه رقم خورد و آن واکنش‌ها را نشان دادیم. گل پیمان بابایی به ملوان هم درست بود.

ملوانی‌ها یک اوت انداختند و گل زدند
سرمربی استقلال با بیان اینکه شاگردانش در انزلی همه‌جانبه دنبال پیروزی بودند و حریف کاری نمی‌کرد، گفت: آنها یک اوت انداختند و گل زدند. گاهی چنین شرایطی رقم می‌خورد و مرا عذاب می‌دهد. من هیچ‌وقت انتظار دارم کسی به کسی بی‌احترامی کند و نمی‌توانم این موضوع را تحمل کنم. همچنین هیچ‌وقت دوست ندارم کسی را تحریک کنم. گروه پزشکی مسابقه، مرا در دیدار با ملوان تحریک کردند.

حرکت عوامل هلال احمر در انزلی تحریکی بزرگ بود
ساپینتو با گلایه از دست‌اندرکاران هلال احمر در انزلی عنوان کرد: آنها نیامده بودند تا از تیم‌شان حمایت کنند، بلکه آمده بودند تا کار خودشان را انجام دهند. این افراد نباید مقابل مربی حریف خوشحالی کنند و آن اتفاق، ناعادلانه و تحریک بزرگی بود. مقابل این اتفاقات، ببخشید که من عالی نیستم. من مربی تیم هستم و مسئولیت دارم که رفتار خوبی داشته باشم، اما مرا تحریک نکنید. این یک بازی عاطفی است.

 

امیدوارم فردا نتیجه عادلانه و صادقانه‌ای رقم بخورد
وی در مورد اینکه رفتارهایش در کنار زمین ممکن است سبب منجر به اخراج از کنار زمین شود، اظهار داشت: امیدوارم ناعادلانه رفتار نکنند. در دو بازی گذشته رابطه خوبی با داور داشتم. شاید گاهی موافق تصمیمات داوران نبودم، اما در پایان مسابقه خیلی مودبانه با آنها صحبت کردم. داوران هم بپذیرند که با هم صحبت کنیم و می‌خواهم داوران، بهترین عملکرد خود را نشان بدهند. امیدوارم نتیجه عادلانه و صادقانه‌ای رقم بخورد.

سرمربی استقلال با بیان اینکه تاکنون با هیچ داوری در ایران مشکل نداشته است، تصریح کرد: امیدوارم داور برای کاری که نکرده‌ام، از هیچ کارتی استفاده نکند. زمانی که در پرتغال بودم، پلیس می‌گفت کاری را کرده‌ام که نکرده بودم. این همان جریانی است که همه جا درباره آن نوشتند. در نشست خبری گفتم این رفتار ناعادلانه بود و پلیس دروغ گفته است.

به بانوان طرفدار استقلال خوش‌آمد می‌گویم
ساپینتو با اشاره به حضور بانوان در دیدار استقلال برابر مس کرمان گفت: می‌‌خواهم درباره زنان ایرانی صحبت کنم که سرانجام به ورزشگاه می‌آیند. استادیوم بدون بانوان جوّ خوبی ندارد. نمی‌دانم چه کسی تصمیم گرفت که بانوان وارد ورزشگاه شوند، اما بهترین تصمیم را گرفتند. این اتفاق را تبریک و به بانوان طرفدار استقلال خوش‌آمد می‌گویم. باعث افتخار من است که به‌عنوان مربی استقلال، اولین بازی تیم با حضور بانوان در تاریخ باشگاه را تجربه خواهم کرد.

انتهای پیام/