ساپینتو: امیدوارم علیه ما جادویی نشود/ملوانی‌ها من را تحریک کردند

به گزارش خبرگزاری برنا، «ریکاردو ساپینتو» سرمربی استقلال پیش از دیدار مقابل مس کرمان، نظرات خود را در خصوص بازی، تیم خود و حضور هواداران تیم آبی‌پوش تهرانی بیان کرد.

صحبت‌های او به شرح زیر است:

بازی؟

مس کرمان تیمی است که در بازی گذشته گل‌های زیادی زد و یک جورایی باعث شگفتی شد. این تیم به تازگی به لیگ برتر آمده است و نشان داد که تیم خوبی است. مس کرمان از نظر امتیاز با ما برابر است. قبلا هم گفته‌ام که ما در لیگ برتر تیم ضعیفی نداریم.

زمان شناخت کامل از تیم؟

نمی‌شود شناخت صد درصدی ایجاد شود. من ایده‌های زیادی در فاز حمله و سایر نقاط دارم. زمان می‌خواهد تا چیزهایی که می‌خواهم پیاده شود. از رفتار بازیکنانم فعلا در تمرین راضی هستم و مسائلی که مد نظرم است، در میدان پیاده می‌شود. بازی فقط تهاجمی نیست. در بازی مقابل سپاهان و ملوان، حریف منتظر تک فرصت‌های گلزنی است تا استفاده کند. مس کرمان تیمی است که می‌خواهد از استقلال امتیاز بگیرد و منتظر اشتباهات کوچک هستند تا به گل برسند. اگر بخواهیم با یک بازی مثبت پیش برویم و مثبت کار کنیم، می‌توانیم ریسک کنیم. ما تیمی نخواهیم بود که منتظر حریف باشیم. ما تیمی خواهیم بود که حریف خود را کنترل می‌کند و برای اینکه اینطور بازی کنیم، باید از نظر فیزیکی و ذهنی آماده باشیم.

جادوگری در مس؟

امیدوارم جادویی علیه تیم ما نشود (باخنده). دوست ندارم به این مسائل اعتقاد داشته باشم. یک نفر در فوتبال به من گفت امکان هر چیزی وجود دارد. برخی مربیان را می‌شناسم که خرافاتی هستند. من مذهبی هستم و اعتقاداتی دارم ولی این مسائل را دخیل نمی‌کنم.

قهرمانی؟

این چیزی است که آرزوی من است و سعی و تلاش خود را می‌کنیم. تنها ما نیستیم و ۳ تیم دیگری هم هستند که این آرزو را دارند. تمرکز ما روی بازی‌های بعدی است. تمام تلاش خود را می‌کنیم.

سیستم فردا؟

البته من نمی‌خواهم درباره سیستم تیم صحبت کنم. ما برای هر بازی استراتژی متفاوت داریم. فردا خواهید دید که چه برنامه‌ای داریم.

حضور هواداران خانم در استادیوم؟

منتظر هستم که این فضای عالی را با خانواده خودم و طرفداران تجربه کنم. امیدوارم عشق و هیجان را تا آخرین لحظه در بازی ببینم. ان‌شاءالله فردا همه باهم می‌جنگیم. ۹۰ دقیقه می‌جنگیم تا سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

اتفاقات بازی با ملوان؟

من یک فرد عاطفی هستم اما در آخرین بازی، یک بخش‌هایی از بازی ناامیدکننده بود. ما خوش‌شانس نبودیم و گل خوردیم. تصمیم‌های غلط داوری هم در بازی تاثیرگذار بود. در بازی با سپاهان هم یک پنالتی برای ما نگرفتند. هیچ خطایی روی گلر آن‌ها انجام نشد. این چیزها دست به دست هم داد که واکنش‌ من را در پی داشته باشد. در آخرین بازی هم گل پیمان بابایی درست بود. بعضی وقت‌ها این چیزها باعث واکنش آدم می‌شود. اینکه روی یک اوت گل بخورید، کمی آزار دهنده است. من می‌خواهم کسی به کس دیگر بی‌احترامی نکند. این را نمی‌توانم تحمل کنم و دوست ندارم کسی را تحریک کنم یا کسی من را تحریک کند. در بازی با ملوان از گروه پزشکی تحریک شدم. آن‌ها برای حمایت از تیم‌شان نیامدند و باید کار خودشان را انجام دهند. این تحریک خیلی بزرگی بود. نباید جلوی مربی حریف خوشحالی کنند. ببخشید که من جلوی اینها عالی نیستم. من به عنوان مربی باید رفتار خوبی داشته باشم اما من را تحریک نکنید. این یک بازی عاطفی است.

سخت‌گیر بودن داوران ایرانی؟

امیدوارم داوران با ما ناعادلانه برخورد نکنند. شاید برخی اوقات موافق تصمیم داور نبودم. من آخر بازی با داور صحبت و مودبانه برخورد کردم. شاید ۲ نفر عقیده مختلف داشته باشند و باید صحبت کنیم تا وضعیت مشخص شود. ما در یک دنیا زندگی می‌کنیم. ما در هر بازی ۳ تیم داریم و هر تیم می‌خواهد بهترین خود را نشان دهد. باید یک نتیجه عادلانه در آخر رقم بخورد. وقتی می‌بینم که آن‌ها عملکرد خوبی دارند، انتظار دارم که این فرصت را بدهند که با داوران صحبت کنم. من با داوران مشکلی ندارم. شاید با برخی تصمیم‌های آن‌ها مشکل داشته باشم. امیدوارم آن‌ها از کارت‌های خود برای کاری که انجام نداده‌ام، استفاده نکنند. برخی اخبار هم نادرست منتشر شده است و این مساله شکل کمدی دارد و من ترسی از این مسائل ندارم. این الان در پرتغال منتشر شده است. پلیس یک حرفی زد که نادرست بوده است و این مساله به یک کنفرانس خبری در پرتغال مربوط می‌شود.

حرف پایانی؟

من می‌خواهم درباره زنان ایرانی صحبت کنم. این خبر خیلی خوبی است که خانم‌های ایرانی به استادیوم می‌آیند. استادیوم بدون حضور بانوان فضای خوبی ندارد. بهترین تصمیم در این رابطه گرفته شده است. از این بابت تبریک می‌گویم. به بانوان طرفدار استقلال خوش‌آمد می‌گویم و این برای من افتخار است که اولین تجربه خود در استادیوم آزادی را با حضور بانوان تجربه می‌کنم.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف