زاکانی: میراث دار مشکلات گذشته هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در دیدار با اعضای دیوان عدالت اداری با اشاره به آرای صادره در رابطه با صدور پروانه گفت: گاهی اوقات مقررات مربوط به صدور پروانه منجر به محدودیت‌هایی می‌شود و ضوابط مانع شهرداری می‌شوند.

وی با اشاره به آرای ماده ۱۰۰ گفت: حدود ۷۰ هزار رأی در تهران صادر شده است و این آرا تبدیل با معضلاتی شده اند. بخش عمده‌ای از آنها را نمی‌توان اجرا کرد و اعاده دادرسی این امکان را ایجاد می‌کند که فرصت‌های جدیدی برای شهر خلق کنیم.

زاکانی درباره باغات گفت: گاهی نقض رأی توأم با یک الزام است و اعضای کمیسیون ماده ۷ با دقت بسیار این آرا را بررسی می‌کنند اما متأسفانه با وجود اینکه به دنبال ترویج فضای سبز هستیم اما مردم اشتیاقی به اجرای این کار ندارند.

شهردار تهران تصریح کرد: برای باغ‌های تهران باید فکری جدی کرد و باید به دنبال راه حلی باشیم  تا باغ‌ها را نجات دهیم.

وی با اشاره به لغو مصوبات شورای شهر گفت: شورای شهر مصوبه‌ای در رابطه با پارکینگ‌ها داشت که در بستر آن می‌توانستیم تا شعاع ۳۰۰ متر پارکینگ ایجاد کنیم اما لغو این مصوبه هیچ معضلی را برطرف نمی‌کند و مشکلاتی هم ایجاد می‌کند.

زاکانی ادامه داد: باید در رابطه با این مصوبات دقت بیشتری داشت تا مردم نفع بیشتری ببرند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات متعلق به گذشته است گفت: ما میراث دار مشکلات گذشته هستیم و مشکلات گذشته نباید گریبانگیر ما شود.

شهردار تهران گفت: اصل تشکیل این جلسه بسیار خوب است و امیدوارم رویه دیوان عدالت اداری منجر به این شود تا پیوستگی همکاری‌ها بیشتر باشد.

انتهای پیام/