رییس مجلس وارد لرستان شد

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛  دکتر محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در  ادامه سفرهای نظارتی در راس یک هیات پارلمانی- نظارتی از طریق فرودگاه خرم آباد  وارد  استان لرستان شد و مورد استقبال استاندار و نماینده، ولی فقیه در لرستان قرار گرفت.

مهم‌ترین هدف  سفر دو روزه  رییس مجلس که روسای کمیسیون های تخصصی مجلس و نمایندگان استان نیز در آن حضور دارند، نظارت بر اجرای مصوبات و قوانین مربوط  به این استان و بررسی میزان پیشرفت طرح اصلی لرستان و در نهایت اتخاذ تصمیمات لازم برای تسریع در اجرای برخی طرح‌هاست.

درباره این نظارت میدانی از روزهای گذشته تیم نظارتی مجلس با سرپرستی پژمان پشمچی زاده معاون نظارت مجلس شورای اسلامی به لرستان سفر کرده بود و در گفت‌وگو با مقامات ارشد اجرایی لرستان، آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های اصلی، مطالبات اساسی مردم و نیز میزان تحقق احکام قانونی و قوانین بودجه و برنامه توسعه ۵ ساله در این استان مورد بررسی دقیق قرار گرفته و براساس این سفر شبکه‌ای از مسائل لرستان تدوین شده است.

همچنین طی هفته‌های اخیر مجمع نمایندگان استان و برخی وزرا نیز در جلسات جداگانه با رئیس مجلس به بیان گزارشی از آخرین وضعیت مسائل لرستان در حوزه‌های تخصصی خود و میزان پیشرفت پروژه‌های اصلی و راهکار حل موانع اتمام طرح‌های نیمه تمام پرداخته اند که در این سفر آخرین وضعیت آن مورد بازدید و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

فرهاد زیویار استاندار لرستان نیز  با بیان اینکه  روسای کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی دکتر قالبیاف را در این سفر دو روزه همراهی می‌کنند، افزود: نظارت و بازدید از طرح‌های کلان لرستان در بخش‌های مختلف بخصوص بررسی روند ساخت سد معشوره و اجرای طرح راه آهن دورود، خرم آباد، اندیمشک از اهداف سفر رئیس مجلس است.

او  تصریح کرد: در این سفر دو روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به همه شهرستان‌های لرستان سفر خواهد کرد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف