رگبار و رعد و برق در برخی نقاط کشور

وی ادامه داد: در استان‌های مرزی واقع در غرب و جنوب غرب کشور گرد و غبار رقیق و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست همچنین در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان چهارشنبه تا جمعه (۲ تا ۴ شهریورماه) وزش باد شدید در نوار شرقی ادامه دارد و فقط در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و گاهی رگبار پراکنده  رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

وی افزود: شنبه (۵ شهریورماه) وزش باد فقط در منطقه زابل ادامه می‌یابد و در غالب مناطق کشور هوای گرم و آرام استقرار خواهد داشت.

ضیاییان خاطرنشان کرد: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شرق دریای عمان و نیمه غربی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲ شهریور) صاف تا قسمتی ابری، وزش باد و در اواخر وقت افزایش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۳ شهریور) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای  ۲۰ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز (اول شهریورماه) و فردا (۲ شهریورماه) اهواز با دمای ۴۵ و۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با  دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.