رزمایش پهپادی در گستره ایران مایه دلگرمی دوستان و عصبانیت دشمنان است/ دشمنان ما بایستی در مقابل منطق حق سر تسلیم فرود آورند

به گزارش خبرگزاری برنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه رزمایش مشترک پهپادی 1401 ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این اولین رزمایش پهپادی است که با این وسعت و گستردگی در کشور، به صورت مشترک توسط نیروهای چهارگانه ارتش برگزار می‌شود، گفت: رزمایش مشترک پهپادی 1401 ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت مشترک در استان‌های غربی، جنوب غربی، جنوبی، جنوب شرق، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و در استان های مرکزی اصفهان، سمنان و یزد برگزار شده است.

وی افزود: هر چهار نیروی ارتش با محوریت و فرماندهی قرارگاه ذوالفقار در این رزمایش حضور دارند و توان خود را در عرصه پهپاد و جنگال به میدان آورده‌اند و جای خوشحالی است که در این میدان تلفیق دانش، فناوری، تجربه و خلاقیت و نشاط و شادابی جوانان را مشاهده می کنیم.

امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه همه آنچه که در این رزمایش به کار گرفته شده نو است، گفت: از نیروهای جوان و با نشاطی که در این رزمایش پای کار هستند تا تجهیزات اعم از پرنده‌ها و تجهیزات زمینی و سامانه‌های فرماندهی و کنترل با فناوری‌های روز آماده شده‌اند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام رزمایش‌ها و آمادگی نیروهای مسلح را برای مخاطبان مختلف کاملا رسا، روشن و صریح عنوان کرد و گفت: ملت بزرگ ایران به دلیل اینکه در این رزمایش پا در رکابی نیروهای مسلح خودشان را برای دفاع از کیان و ناموس ملت می‌بینند، راضی و خشنودند.

وی گفت: دوستان ما هم وقتی که می بینند جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام کینه ورزی‌ها و دشمنی‌ها و خباثت‌هایی که در قبالش انجام شده با قدرت و با استقامت و سربلندی ایستاده و راه پیشرفت را بخصوص در عرصه دفاعی طی می‌کند هم دلگرم و هم خوشحال می شوند.

وی افزود: البته عصبانیت هیچ سودی ندارد و دشمنان ما بایستی در مقابل منطق حق سر تسلیم فرود بیاورند وگرنه ناگزیرند این پیشرفت ها را با چشم ببینند و بر عصبانیتشان افزوده شود.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه این رزمایش در شرایطی انجام می‌شود که ما روز صنعت دفاعی کشور را پشت سر گذاشتیم، ادامه داد: این رزمایش قدرت و توانمندی صنعت دفاعی کشور و کار مشترک ارتش و صنایع دفاعی را نشان می‌دهد و این قدرت و اقتداری است که توسط دانشمندان جوان و شرکت‌های دانش‌بنیان به وجود آمده است.

وی خاطرنشان کرد: ما از گذشته با شرکت‌های دانش‌بنیان همکاری‌های بسیار زیادی داشتیم، اما امسال با تاکیدی که فرمانده معظم کل قوا داشتند، این همکاری در عرصه‌های مختلف به رشد چند برابری رسیده است.

امیر سرلشکر موسوی در پاسخ به سوالی پیرامون میزان دستیابی به اهداف در این رزمایش گفت: آنچه ما تاکنون مشاهده کردیم نشان‌دهنده موفقیت رزمندگان ما در این رزمایش بود اما طبیعتا ما باید صبر کنیم تا داوران ما ارزیابی خودشان را به صورت دقیق انجام دهند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف