رحیم‌زاده‌فرجی: کسانی که در انتقادات به دنبال منافع خود هستند، نه دوست ما هستند و نه دلسوز اسلحه اپه

مهدی رحیم‌زاده‌فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد شاگردانش در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، اظهار داشت: ما 10 تا 11 ماه است که تمرینات تیم اپه را به صورت مستمر و منسجم آغاز کردیم. عملکرد بچه‌ها در بخش انفرادی برای من رضایت بخش نبود و هیچ توجیهی برای آن نمی‌آورم. ما باختیم و مسئولیت آن را خودم گردن می‌گیرم. من انتظار بیشتری داشتم و برای مدال رفته بودیم. محمد رضایی جوان خیلی آماده بود ولی نمی‌دانم از استرس یا بیماری که داشت نتوانست انتظار مدال من را برآورده کند.

وی در ادامه افزود: محمدرضا وثوقی دو بار سرم تزریق کرد و‌ عملکرد لازم را نداشت. محمد رضایی بزرگ تا یک قدمی مدال پیش رفت. در مجموع از نتایج بخش انفرادی بچه‌ها رضایت نداشتم. ما زیاد تلاش کرده بودیم و بچه‌ها 11 ماه تلاش کرده بودند و این که در انفرادی مدال نگیریم، حق ما نبود.

سرمربی تیم اپه کشورمان گفت: در بخش تیمی شب قبل در یک جلسه بچه‌ها را توجیه کردیم تا انسجام خود را حفظ کنند و خوشبختانه از بدو ورود به سالن برای مدال حاضر شدند. ما در رده‌بندی بازی‌ها آخر بودیم در حالی که عربستان دوم بود و تیم خوبی را داشت اما این تیم را شکست دادیم. در ادامه قرقیزستان که بازیکن المپیکی دارد و طلای همین مسابقات را کسب کرد شکست دادیم. تک تک بچه‌ها در این دیدار عالی ظاهر شدند و توانستیم به فینال برسیم. بچه‌ها مقابل آذربایجان خوب بازی کردند و من رضایت دارم ولی فشار و استرس بازی‌های گذشته باعث شد تا کم بیاوریم و نتیجه را واگذار کردیم و به مدال نقره مسابقات رسیدم.

فرجی در خصوص نتایج جوانان در تیم اپه خاطرنشان کرد: محمدرضایی جوان و وثوقی جزو بازیکنان جوان هستند و بازیکنان جوان دیگری هم داریم که دوست دارم آنها را هم در تیم ملی داشته باشم. آنها متاسفانه مسابقه کم دیدند و در هر مسابقه می‌توانند تجربه کسب  کنند. وثوقی با 23 سال سن در اولین مسابقه رسمی خود در رده بزرگسالان حاضر بود و این اصلا خوب نیست. او باید تا الان حداقل 10 مسابقه را در بزرگسالان دیده باشد.‌این نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی درستی نداشتیم.

وی افزود: برنامه‌هایی که داریم را بیشتر پیش می‌بریم و بیشتر از جوانان استفاده خواهیم کرد و از تجربه پیشکسوتان هم بهره می‌بریم. محمد رضایی جوان آماده بود و در بخش تیمی کمک زیادی انجام داد. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد افتخار آفرینی وی و حتی کسب سهمیه او باشیم. من این آرزو را برای همه بچه‌ها دارم اما در حال حاضر او آماده‌ترین بازیکن ما است.

سرمربی تیم اپه کشورمان در واکنش‌به خداحافظی محمد رضایی بزرگ از تیم ملی گفت: محمد رضایی بزرگ اولین مدال انفرادی اپه را بعد از پیروزی انقلاب به دست آورد. وی از رده نوجوانان تا بزرگسالان مدال آسیایی در همه رده‌های سنی را دارد. وی اولین فردی بود که به جمع 16 نفر پایانی قهرمانی جهان رسید و جزو یکی از پرافتخارترین شمشیربازان اسلحه اپه بود. اگر ما همین الان هم انتخابی بگذاریم رضایی جزو نفرات برتر است اما تصمیم گرفت از حضور در تیم ملی خداحافظی کند. ما هم به تصمیم او احترام می‌گذاریم و از او تشکر می‌کنم که در شادی‌ها و ناراحتی‌ها کنار تیم بود و تجربیات خود را به بازیکنان منتقل کرد. امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشد.

فرجی در خصوص اینکه برخی در این مدت در جهت تخریب شمشیربازی حرکت کردند، گفت: ابتدا باید بدانیم چه کسی و چگونه انتقاد می‌کنند. اگر کسانی مثل بازیکنان و پیشکسوتان که خاک این رشته را خوردند و عرق ریختند، انتقاد کنند دست آنها را می‌بوسم و از کمک و تجربیات آنها استفاده می‌کنم اما انتقاداتی که در فضای مجازی باشد و کسانی که آنها را نمی‌شناسم و جزو شمشیربازی نیستند آن را مطرح کنند، قبول نمی‌کنم. اگر کسی شمشیرباز و اپه‌ایست باشد و این اسلحه را بشناسد این موضوعات را مطرح نمی‌کند چون سطح اپه در آسیا و جهان را  بشناسد هیچگاه این انتقادات را انجام نمی‌دهد. آنچه من شنیدم بیشتر تخریب و توهمات کسانی  بود که اصلا کارشناس نیستند و من اهمیتی به آنها نمی‌دهم.

وی در پایان تاکید کرد: ما خود را ثابت کردیم و این مدال حق تلاش‌هایی بود که کردیم‌.کسانی که در انتقادات به دنبال  منافع خود هستند، نه دوست ما هستند و نه دلسوز اسلحه اپه.

 

انتهای پیام/