راه اندازی شعبه پارک نفت در فارس‌


راه اندازی شعبه پارک نفت در فارس‌

مدیرعامل شرکت گاز فارس از استقرار شعبه پارک نفت در استان برای گسترش صنعت دانش بنیان و تولید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، علی اکبر میدان شاهی، مدیر عامل شرکت گاز فارس  با بیان اینکه شعبه علم و فناوری صنعت نفت در فارس احداث می‌شود، گفت: از شرکت‌های دانش بنیان و فناور در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی برای همکاری و استقرار در این شعبه دعوت شده و فراخوان آن صادر شده است.

او همچنین با بیان اینکه شرکت گاز فارس موتور و محور پیشران توسعه اقتصادی استان است، افزود: در نقشه راه و برنامه استراتژیکی که برای نخستین بار در سطح کشور در این شرکت تعریف شده، با برنامه ریزی هوشمندانه چشم اندازی متناسب با تهدید و فرصت‌ها و اسناد آمایش تعریف شده که در آن منظر ارزش مشتری و جامعه فرآیند‌ها و رشد و یادگیری تدوین شده و اجرایی شدن آن در یک پروسه سه ساله پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز فارس؛ ارتقای بهره وری، پایش سیستم اندازه گیری و سنجش مصرف بهبود انضباط مالی و بهینه سازی هزینه ارتقای سطح رضایتمندی مشتریان و بهینه سازی و توسعه فرهنگ مصرف بهینه را از جمله اهداف استراتژیک تعریف شده در این شرکت گاز عنوان کرد.

میدان شاهی همچنین اجرای ٥٤ کیلومتر خط انتقال تقویتی ١٦ اینچ، تقویت فشار خطوط لوله‌های شهرستان‌های شرق استان، تامین گاز و استمرار گاز رسانی به صنایع بزرگ را از جمله زیرساخت‌های در دست اجرای این شرکت اعلام کرد و گفت: در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصلاحی الگوی مصرف انرژی با هدف کاهش سوخت مصرف گاز پایدار، پایداری جریان گاز، کاهش آلایندگی هوا و حفظ محیط زبست در اولویت برنامه‌های این شرکت است.

او با بیان اینکه ۲ هزار و ۳۷۶ میلیارد تومان طرح شبکه گاز در فارس با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نفت افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد، گفت: به مناسبت هفته دولت عملیات گازرسانی به دو شهر، ۸۴ روستا و ۳۵۰ طرح صنعتی عمده و جزء آغاز شد.

میدان‌شاهی ادامه داد: مجموع اعتبار افتتاح طرح‌های گاز رسانی ۱۳۶۰ میلیارد تومان بوده و با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش قرار می‌گیرند.

او همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۸۸ روستا و ۴۵۰ طرح صنعتی و جزء از امروز خبر داد و اعتبار این پروژه‌ها را ۱۰۱۶ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: با اجرای این طرح‌ها، ۱۰ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز فارس ضریب بهره‌مندی شهر‌های فارس از گازرسانی را ۹۹.۴ درصد و روستایی را ۹۳.۸ درصد اعلام کرد.

میدان‌شاهی با بیان اینکه تاکنون گازرسانی به ۱۱۱ شهر، ۲۳۰۴ روستا و ۵۹۴۱ صنعت انجام شده است، عنوان کرد: همچنین با بیان اینکه صنایع مهمترین اولویت شرکت گاز محسوب می‌شوند، گفت: درصدد هستیم تا سال ۱۴۰۲ تمام صنایع استان فارس را از گاز بهره‌مند کنیم.

او تعداد کل مشترکین گاز در استان را یک میلیون و ۶۶۴ هزار و ۳۷۹ مشترک و کل انشعاب را ۸۹۳ هزار و ۹۱۳ علمک اعلام کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز فارس، مجموع شبکه گذاری گاز در استان ۳۲ هزار و ۶۶۱ کیلومتر است.

میدان‌شاهی همچنین بر اهمیت اشتغال‌زایی در بخش صنعت فارس تأکید کرد و افزود: صنایع در بحث تولید و خودکفایی به عنوان مهمترین اولویت دولت سیزدهم به شمار می‌رود و به همین دلیل بهرمنده کردن این صنایع از بخش گاز در دستور کار این شرکت قرار دارد.