رئیس سازمان حج و زیارت: ۶۰ درصد مبلغ تورهای کربلا هزینه پرواز است

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، با پایان گرفتن سفرهای اربعین، سفر به عتبات عالیات در قالب کاروان‌های سازمان حج و زیارت که از دهم شهریورماه متوقف شده بود از اول مهرماه به صورت زمینی و‌هوایی آغاز شد.

سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌ وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص گله‌مندی مردم درباره قیمت بالای سفر به کربلا و عتبات عالیات اظهار داشت: 60 درصد هزینه تورهای کربلا مربوط به قیمت‌ پروازها است؛ یعنی اگر قیمت سفر هوایی به کربلا حدود 10 میلیون و 500 هزار تومان هزینه یک نفر برای رفت و برگشت به عراق باشد 6 میلیون تومان بابت هزینه پرواز است؛ اگر به آن اضافه نشود.

وی افزود: 40 درصد بقیه مبلغ نیز صرف سایر موارد از جمله هتل و غذا و… می‌شود. 

رئیس سازمان حج و زیارت  گفت: اگر سازمان‌های هواپیمایی در واقع کاری کند که هزینه فرودگاه‌های عراق کم شده و هزینه پروازها هم کاهش یابد هزینه سفر به کربلا نیز کاهش پیدا می‌کند.

حسینی به راه‌اندازی تورهای زمینی و سفرهای ارزان‌قیمت اشاره و بیان کرد: باید بگویم ما تورهای زمینی را راه‌اندازی کردیم، سفرهای ارزان‌قیمت زیر 3 میلیون تومان که تعداد روزهای سفر همانند سفرهای هوایی بوده و زوار از همه خدمات هم برخوردار هستند اما در هتل‌های درجه پایین‌تر اسکان داده شده و با ۳ میلیون تومان می‌توانند به صورت زمینی عازم کربلا شوند. 

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص سفر به سوریه گفت: سفر به سوریه به خاطر مسائل امنیتی فعلا قطع شده و به محض اینکه طرف مقابل اعلام آمادگی کند این سفر راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/