رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی: تصمیمات کمیته فوتبال ساحلی ربطی به انتخابات فدراسیون ندارد

علی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص خبری که امروز در برخی رسانه‌ها درباره تغییر کاپیتان تیم ملی ساحلی مطرح شد، اظهار داشت: این خبر از لحاظ ساختاری و همچنین محتوایی دارای اشکالات متعددی بود و گویا بنا داشت در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال باعث انحراف افکار عمومی و حتی کاندیداهای محترم ریاست فدراسیون فوتبال شود.

وی ادامه داد: کمیته فوتبال ساحلی و کمیته بانوان در حال برگزاری جلسات برای تشکیل تیم ملی فوتبال ساحلی زنان هستند. طبق اساسنامه تمامی کارهای مرتبط با حوزه بانوان بر عهده کمیته و دپارتمان بانوان است و مطمئناً تشکیل  تیم بانوان به مجمع 8 شهریور نخواهد رسید و سرمربی و کاپیتان تیم ملی زنان ساحلی در مجمع حضور نخواهند داشت. تنها نماینده بانوان ساحلی در مجمع مدیرعامل تیم قهرمان فوتبال ساحلی باشگاهی زنان است که ایشان را کمیته ساحلی و حتی کمیته بانوان انتخاب نمی‌کند بلکه صدرنشینی در جدول لیگ مربوطه مجوز حضور وی در مجمع است.

رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: با توجه به ریاست مسابقات بین‌المللی فدراسیون در این مسابقات دوستانه ابلاغ مسئولیت برگزاری مسابقات را دارم و مثل مقدماتی جام جهانی اجرای تمامی تشریفات و قوانین برگزاری مسابقات بین المللی را در این بازی مدیریت می‌کردم. دو ساعت قبل از شروع بازی، وضعیت استقرار، نحوه ورود دو تیم، نحوه معرفی بازیکنان و سایر موارد را با کمک اعضای هیئت فوتبال یزد راهبری می‌کردم؛ در نتیجه نمی‌توانستم همزمان با این فعالیت اقدام به کار دیگری کنم. مضاف بر اینکه هیچ‌گاه عادت ندارم پیش از مسابقه وارد رختکن تیم شوم و از طرفی تیم ملی مدیری با سابقه اجرایی نظیر آقای بیک وردی رئیس هیئت فوتبال البرز دارد که بر امور مدیریتی تیم اشراف کامل دارد. تصاویر و عکس‌های لحظه ورود دو تیم موجود است. مسلم مسیگر به عنوان کاپیتان طبق قوانین تشریفات شروع مسابقه در اول صف و پیشاپیش بازیکنان وارد زمین شد، پس او از قبل به عنوان کاپیتان انتخاب شده بود و این تغییر یقیناً هنگام سرود نبوده است.

دهقانی اضافه کرد: مسیگر در اردو تهران و در همین اردوی یزد از یک ماه قبل توسط سرمربی محترم تیم ملی دعوت شده بود و نامش در بین مسافران اردوی تایلند که آخر شهریور برگزار خواهد شد نیز دیده می‌شود که تاریخ ارسال اسامی و اسناد دعوت آن موجود است. پس ابدا خط نخورده بود که بخواهد دعوت شود.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا کاپیتان تیم تغییر کرد، گفت: اواخر اردیبهشت و پیش از مجمع 10 خرداد، کاپیتان محترم وقت تیم ملی ساحلی مطالبی انتقادی در صفحه اجتماعی خودش منتشر کرد که باعث تکدر خاطر برخی از اعضای محترم مجمع به عنوان عالی‌ترین مقام فدراسیون شد و از سمت برخی از آنها نسبت به پیام کاپیتان تیم، به رکن قضایی فدراسیون شکایتی واصل شد. خروجی جمیع اتفاقات اشاره شده با یک تصمیم مدیریتی از سوی ریاست کمیته و ابلاغ آن به سرمربی محترم در خرداد 1401 که هنوز هیچ کاندیدایی برای انتخابات فدراسیون ثبت نام نکرده بود، تغییر کاپیتانی تیم تا اطلاع ثانوی و مدیریت فضای بوجود آمده، بود. اسناد و تاریخ تمام این موارد نیز در سیستم اتوماسیون فدراسیون موجود است. همچنین بر اساس زمانبندی معرفی اعضا به دبیرخانه مجمع، تیرماه و به دلایل ذکر شده توسط کمیته محترم ساحلی نفری دیگر جایگزین شد که کاپیتانی یا عدم کاپیتانی در این مسابقه هیچ تاثیری در تعیین نماینده در مجمع نداشت.

وی گفت: با توضیحاتی که دادم صد در صد اخبار منتشر شده در خصوص تغییر کاپیتان تیم ملی را تکذیب می‌کنم. با توجه به موارد یاد شده عنوان این نکته ضروری است که دپارتمان مسئول اجرای سیاست‌های کمیته بوده و تعیین و یا سلب کاپیتانی از حیطه اختیارات اینجانب به عنوان رئیس دپارتمان ساحلی خارج است. کمیته و دپارتمان فوتبال ساحلی آخرت خود را فدای دنیای دیگران نخواهد کرد اما بابت شایعاتی که ممکن است در فضاهای انتخاباتی منتشر شود هم نمی‌توانیم چارچوب‌های مدیریتی را زیر پا بگذاریم. اخلاق‌مداری و رفتار اصولی خط قرمزی خواهد بود که عدم رعایت به موقع آن می‌تواند زحمات یک مجموعه را هدر بدهد. در نتیجه تصمیمات 4 ماهه اخیر کمیته که توسط دپارتمان اجرا شده هیچ ارتباطی با انتخابات 8 شهریور فدراسیون ندارد و این مورد اخیر هم اصلاً در حیطه وظایف و اختیارات دپارتمان ساحلی نیست.

 

انتهای پیام/