دیدار مخبر و وزیر بنادر هند درباره افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه بندر چابهار

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر عصر امروز(یکشنبه) در دیدار «ساراباناندا سونوال» وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه های هند با اشاره به برنامه ریزی ها و تکمیل زیرساخت های بندر چابهار، تصریح کرد: جمهوری اسلامی از حضور و سرمایه گذاری خارجی در تکمیل و توسعه بندر چابهار استقبال می‌کند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: با تکمیل این بندر مبادلات تجاری و ترانزیتی کریدور شمال- جنوب در منطقه افزایش و فعالیت چشمگیری خواهد یافت.

وی همچنین با اشاره به پیشینه تاریخی و روابط عمیق و گسترده  فرهنگی دولت و ملت های ایران و هند افزود: حجم سرمایه گذاری ها و  مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور متناسب با روابط عمیق و طولانی مدت سیاسی نیست و تهران از اجرای توافقات و مناسبات تجاری با دهلی نو حمایت و پشتیبانی می کند. 

مخبر همچنین بر توسعه و ارتقا همکاری‌های دو کشور در چارچوب سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی تاکید کرد.

ساراباناندا سونوال وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه‌های هند نیز در این دیدار با ابراز علاقمندی درخصوص افزایش سرمایه‌گذاری ها در توسعه بندر چابهار گفت: از سیاست و چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل بندر چابهار به یک هاب مهم بین المللی و منطقه ای حمایت می کنیم و دولت هند عزمی جدی و راسخ برای حضور سازنده در این طرح مهم دارد.

وی با اشاره به مذاکرات سازنده و مفید در سفر هیات هندی به ایران و تاکیدات دهلی نو در زمینه ارتقای روابط همه جانبه با تهران، تصریح کرد: به زودی گام‌های بلندی در ارتقای روابط و همکاری دو دولت ایران و هند برداشته می‌شود و دهلی نو با تمام توان متعهد به تعمیق و گسترش روابط فی مابین است.

وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه‌های هند خاطرنشان کرد: دولت و مردم دو کشور همانطور که در طول تاریخ نشان داده‌اند همیشه در کنار یکدیگر خواهند ماند.

انتهای پیام/