دیدار استاندار و مجمع نمایندگان آذربایجان‌ شرقی با معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر کشور

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در این دیدار استان آذربایجان شرقی را از استان‌های پراهمیت کشور برشمرد و گفت: این استان از جایگاه والایی در میان مردم و مسئولین کشور برخوردار است و برای همه آحاد جامعه قابل احترام است.

وی با اشاره به مطالبه نمایندگان مردم آذربایجان شرقی مبنی بر احیای دریاچه ارومیه، تصریح کرد: دولت سیزدهم نسبت به احیای این دریاچه اهتمام جدی دارد و در تلاش است تا برنامه ها و طرح های مرتبط با آن را عملیاتی کرده و طرح های نیمه تمام مرتبط را تکمیل و اجرایی کند.

مخبر همچنین با اشاره به برنامه های دولت برای توسعه راه آهن در کشور، افزود: دولت برنامه ریزی دقیقی برای توسعه خطوط ریلی کشور و از جمله در استان آذربایجان شرقی دارد که در صورت فراهم شدن مقدمات لازم، شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر توجه ویژه به نیازهای مردم و تکمیل پروژه های نیمه کاره و در دست اقدام، پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور را ضروری برشمرد و از استاندار آذربایجان شرقی خواست تا وضعیت پیشرفت طرح های مصوب را گزارش دهد.

در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی نیز گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: تلاش دولت سیزدهم از ابتدا این بوده که براساس سند آمایش سرزمین توسعه استان دنبال شود.

نمایندگان مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی ضمن طرح مسائل و مشکلات کلان استان، گزارشی از کاستی ها و موانع پیش روی حوزه های انتخابیه خود ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای رفع مشکلات موجود و توسعه استان پرداختند.

اجرای مصوبات سفر استانی رئیس جمهور، احیای دریاچه ارومیه، تامین آب شرب مناسب شهرستان ها و روستاهای دارای تنش آبی، ساماندهی فاضلاب، توسعه خطوط ریلی و تامین اعتبار مورد نیاز اجرای طرح های نیمه تمام از جمله درخواست ها و مطالبات نمایندگان در این جلسه بود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به همراه جمعی از اعضای مجمع نمایندگان استان امروز با وزیر کشور دیدار و موضوعات مهم استانی را پیگیری کردند.

انتهای پیام