دومین دوره المپیاد ورزش خانه‌های ورزش روستایی در کشور آغاز شد

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، محمدتقی امیری خراسانی رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی در مراسم افتتاحیه نخستین دوره مینی فوتبال روستاییان و عشایری جام پرچم در ارومیه با اشاره به سیاست وزارت ورزش برای برگزاری مسابقات جام پرچم خاطر نشان کرد: اولین دوره این رقابت ها در رشته مینی فوتبال برگزار شده که دو فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی و فدراسیون ورزش‌های همگانی برای برگزاری مسابقات جام پرچم همکاری دارند.

وی از اضافه شدن رشته‌های جدید در صورت وجود زیرساخت ها در مناطق روستایی و عشایری خبرداد و اظهار کرد: این رشته‌ها ماهیت المپیکی، جهانی و آسیایی دارند و می‌توانند به پربارتر برگزار شدن رقابت‌های جام پرچم بین روستائیان و عشایر کمک کند.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی با موضوع ابلاغیه حمایتی وزارت ورزش و جوانان از ورزش روستایی و عشایری نیز اشاره کرد و گفت: در مسابقات المپیاد استعدادیابی با ابلاغیه وزارت ورزش، استان‌ها در رشته‌های تنیس روی میز، دوومیدانی و شطرنج با تیمی متشکل از ۱۰ درصد ورزشکاران روستایی و عشایری حضور یافتند.

امیری خراسانی استان آذربایجان‌غربی یکی از استان‌ها با پتانسیل بالا بخصوص از لحاظ هم مرزی با کشورهای مختلف اعلام و اضافه کرد: هیات استان آذربایجان‌غربی از هیات‌های فعال کشور است و می توانیم انتظار داشته باشیم این استان پایلوت بازی‌های بومی محلی باشد.

وی همچنین از تجهیز بیش از ۷هزار خانه ورزش روستایی در سراسر کشور تاکنون خبرداد و افزود: سال گذشته که اولین المپیاد ورزش خانه‌های ورزش روستایی برگزار شد و امروز / یکشنبه سی ام مرداد/ ابلاغیه آغاز دومین دوره المپیاد در ۴ سطح درون بخشی، درون شهرستانی، درون استانی و در پایان سال درون ملی صادر شد.

انتهای پیام