دستگیری عامل انتحاری داعش در روسیه!

 اسپوتنیک گزارش داد، این نهاد در بیانیه‌ای تصریح کرد: سرویس امنیت فدرال روسیه یک عضو گروه تروریستی داعش را که اهل یک کشور حوزه آسیای مرکزی بود و برای ارتکاب یک اقدام تروریستی علیه یکی از نمایندگان حلقه‌های حاکم بر هند از طریق منفجر کردن خودش برنامه ریزی کرده بود، شناسایی و دستگیر کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است که فرد بازداشت شده توسط یکی از رهبران داعش به عنوان یک بمب گذار انتحاری در ترکیه به خدمت گرفته شده بود.

سرویس اف.اس.بی ویدئویی از بازجویی از این فرد را منتشر کرد که در آن این مظنون اعتراف کرد، قصد داشته به تلافی جرم توهین به حضرت محمد (ص) دست به یک اقدام تروریستی بزند.

به نوشته اسپوتنیک، او در اظهاراتش گفت:‌ “در سال ۲۰۲۲ … من با پروازی به روسیه رفتم و از آنجا قرار بود به هند بروم. در هند قرار بود شخصی با من ملاقات کرده و همه چیزهای لازم برای انجام یک عمل تروریستی به دستور داعش از بابت توهین به حضرت محمد(ص) را دریافت کنم.”

در بیانیه سرویس اف.اس.بی روسیه آمده است: این به اصطلاح تروریست در ترکیه هم به صورت اینترنتی از طریق پیامرسان تلگرام و هم طی نشستهایی حضوری در استانبول در یک بازه زمانی چند ماهه از آوریل تا ژوئن ارتباطاتی را داشته است.