دستگاه‌های اجرایی نسبت‌به ثبت طرح‌های اشتغال اقدام کنند


دستگاه‌های اجرایی نسبت‌به ثبت طرح‌های اشتغال اقدام کنند

فرماندار شهرستان چوار گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان با قید فوریت در اسرع وقت نسبت به ثبت طرح های اشتغال در سامانه رصد اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، ابراهیم یعقوبی در نشست کارگروه اشتغال بصورت ویژه با انتقاد از عدم ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد توسط دستگاه های اجرایی افزود: نیاز است دراسرع وقت آمار اشتغال نیروها در شرکت ها و آمار طرح های اشتغال دستگاه های اجرایی در این سامانه ثبت شود.

وی به آمار اشتغال در شرکت های شهرستان اشاره و تصریح کرد: حدود ۲۵۰نفر هم آمار اشتغال دستگاه های اجرایی  و اصناف هستند که باید ثبت شوند.

یعقوبی بر ضرورت ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد تاکید کرد و ادامه داد: این مهم باید در اسرع وقت عملیاتی شود، چون علت اینکه شهرستان چوار در این زمینه جز شهرستان های آخر بود،کوتاهی مدیران شهرستان و همین عدم ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد توسط متولیان و دست اندرکاران اشتغال است.

رئیس شورای اشتغال چوار با اشاره به ثبت آمار طرح دستگاه های اجرایی این شهرستان در سامانه رصد خاطر نشان کرد: اگر آمار فوق ثبت شوند بی شک چوار یکی از شهرستان های پیشتاز در حوزه اشتغال است.در فاز ۲ جهان پارس آمار واقعی در اثر کوتاهی مدیران و مسولین در سامانه رصد ثبت نگردیده که باعث کاهش آمار اشتعال شده است.شرکت های سطح شهرستان و شهرک صنعتی باید سریع نسبت به این امر مهم اقدام کنند.چرا که تعهد اشتغال چوار در سطح استان امسال ۳۳۶ نفر است ،که در هفته گذشته با راستی آزمایی ۲۰درصد بدون انحراف بوده است.لازم به ذکر امروز با مستندات کافی فرماندار چوار،به جناب آقای استاندار و آمار واقعی و پیرو تماس تلفنی با مدیرکل کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه به این مسئله ورود کردند،البته ناگفته نمانده که متاسفانه چون اداره کار و رفاه اجتماعی از فروردین ماه استقرار نداشته باعث این اختلاف آماری شده بود و گرنه چوار در صدر جدول و اشتغال استان قرار دارد.

وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی برای راستی آزمایی و اجرای واقعی طرح ها باید جدول زمان بندی ارائه دهند.

فرماندار چوار با اشاره به هفته دولت و اهمیت اطلاع رسانی در این زمینه گفت: نیاز است در راستای اطلاع رسانی از طرح های اشتغال خانگی نمایشگاهی در این زمینه تشکیل شود.و ادارات با تهیه گزارش خبری و نصب بنر در سطح شهرستان اقدام لازم بعمل آورند.