دروازه دولاب به عنوان نماد منطقه ۱۴ بازآفرینی‌ می‌شود/ آخرین وضعیت بازار گل محلاتی

به گزارش خبرنگار فارس، محمد امین سالاری پور شهردار منطقه ۱۴ در نشست با جمعی از خبرنگاران با اشاره به ۴۴ پروژه اقدام ویژه و  ۲۲  طرح مطالعاتی در منطقه اظهار کرد: در بحث هوشمندسازی، هوشمندسازی چاه های آب برای برداشت آب از آنها انجام شد؛ همچنین هوشمندسازی فضای سبز و بوستان هوشمند صورت گرفت و در بوستان سلیمانیه به صورت هوشمند آبیاری می شود.

وی افزود: ابتدای سال یک بوستان یک هکتاری در منطقه افتتاح کردیم و در تلاش هستیم سه بوستان دیگر ایجاد کنیم که یکی از آنها در ابتدای خیابان کرمان در محدوده میدان کلانتری ساخته می شود. 

سالاری پور در ادامه با بیان اینکه کتابچه سرمایه گذاری را در منطقه تهیه کردیم؛ اضافه کرد:  ۵۰۰ زمین بالای ۲ هزار متری را شناسایی و ظرفیت های آنها را احصا کردیم که مختصات ۱۰۰ زمین آن تبدیل به کتابچه شده و سرمایه گذاران می توانند از ظرفیت های آن استفاده کنند؛ همچنین باغچه خانوادگی و اشتراکی در منطقه ایجاد و برای کشت گیاهان در اختیار شهروندان قرار گرفته است. 

شهردار منطقه ۱۴ عنوان کرد: در بحث شهربازی بوستان بسیج ، این پروژه با ظرفیت داخلی ساخته شده و دارای تمامی استانداردها است؛ تنها چند غرفه آن باقی مانده و به زودی فاز یک و دو آن افتتاح می شود؛ همچنین در بحث مصرف انرژی سامانه بهینه سازی مصرف انرژی را تهیه کردیم که میزان مصرف را در ساختمان منطقه رصد می کند؛ علاوه بر این در خصوص پلازای امیرکبیر تفاهم نامه ای با معاونت علمی ریاست جمهوری و دانشگاه علم و صنعت امضا کردیم تا یک پارک علمی و فناوری را در آن ایجاد کنیم و ظرفیت ۵۰۰ پارکینگ نیز در نزدیکی آن تامین شده است.
وی ادامه داد: بحث راه اندازی سامانه اسمارت ۱۴ نیز از دیگر موضوعاتی است که انجام شده و اپلیکیشن های مختلف در آن قرار می گیرد و می توان از ظرفیت های آن استفاده کرد؛ همچنین دبیرخانه دائمی شهر الگوی ایرانی-اسلامی را در منطقه‌ برای چگونگی نزدیک شدن به یک شهر الگوی ایرانی اسلامی تاسیس کردیم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های دانشگاه نیز برای این موضوع استفاده کنیم؛ علاوه بر این با دانشگاه آزاد هماهنگ کردیم تا از ظرفیت این دانشگاه   در فضای سبز استفاده کنیم و مشکلات آبی و خاکی و فضای سبزی را درمنطقه رفع کنیم.

سالاری پور یادآور شد: زیباسازی بلوار ابوذر را برای ارتقای منظر شهری و کیفیت زندگی در آن محدوده در برنامه داریم؛ همچنین برای بحث خانه استاد معین و استفاده از ظرفیت های موضوعات فرهنگی منطقه،  برنامه ریزی شده تا کارهای فرهنگی بزرگ را در منطقه رقم بزنیم. 

شهردار منطقه ۱۴ درباره آخرین وضعیت بازار گل توضیح داد: برای تغییر کاربری بازار گل و تبدیل آن به کاربری خدماتی در کمیسیون ماده پنج  در تلاش هستیم تا بتوان یک بازار گل ایمن  با غرفه های مدرن داشته باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در بحث گردشگری پروژه ایجاد گذر فرهنگی ادیان در اختیار مشاور قرار گرفته تا مسیر گردشگری در محله دولاب و محدوده آرامستان ارامنه و زرتشتی ها ایجاد شود؛ همچنین طرح ویژه ای داریم که با همکاری قوه قضائیه و پلیس راهور، جمع آوری سد معبر را در منطقه اجرا خواهیم کرد.

انتهای پیام/