داورزنی: تیم نوجوانان به خاطر بی‌تجربگی و استرس باخت/ کنار گذاشتن کامل موسوی کار درستی نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران در مورد نایب قهرمانی تیم نوجوانان ایران در مسابقات پسران زیر 18 سال آسیا اظهار داشت: این باخت درس عبرتی بود برای تیم نوجوانان تا در مسابقات جهانی نتایج بهتری بگیرد. دو تیمی که همه حریفان خود را برده بودند به فینال رسیدند و در نهایت ژاپن قهرمان شد.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه یادآور شد: فشار زیادی روی بازیکنان تیم ایران بود. تیم نوجوانان ایران در سال 2017 قهرمان جهان شده بود و همه از این تیم انتظار داشتند که باز هم قهرمان شود.

 

داورزنی تصریح کرد: تیمی که در مسابقات نوجوانان آسیا حضور داشت از بین 1400 بازیکن از سراسر کشور انتخاب شده بود. تیم نوجوانان اردوهای مختلفی را پشت سر گذاشته، ولی این نخستین تورنمنت رسمی‌اش بود. حریف تیم نوجوانان در فینال تیم بسیار خوب ژاپن بود. تیم ایران در مسابقات جهانی دوباره با ژاپن روبه‌رو خواهد شد. مردم نگران نتایج آینده تیم نباشند، چون این تیم ظرفیت بالایی دارد و تنها به خاطر بی‌تجربگی و استرس به ژاپن باخت.

وی ادامه داد: یکی از بهترین تیم‌های نوجوانان تاریخ والیبال را در اختیار داریم و نگران باخت این تیم در فینال نیستیم. نایب قهرمانی آسیا نیز عنوان بدی نیست.

 

داورزنی در واکنش به صحبت‌های اخیر محمد موسوی در مورد شرایط نامطلوب اردوهای تیم ملی والیبال خاطر نشان کرد: این مسائل در حال حاضر برای ما اهمیتی ندارد. تیم ملی با آرامش کامل در حال آماده شدن برای مسابقات قهرمانی جهان است. خوشبختانه تیم ملی مشکلی ندارد و آماده بازی‌های سخت پیش روست.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین تأکید کرد: ما احترام خاصی برای موسوی قائل هستیم. او بدون خداحافظی اردوی تیم را ترک کرد. هر کس آزاد است حرفی را که در ذهنش دارد بزند، ولی نباید شرایط تیم را به‌هم بریزد. موسوی سرمایه بزرگ والیبال ایران است و کنار گذاشتن او به طور کامل، کار درستی نیست.

 

وی در مورد پرداخت پاداش به بازیکنان تیم ملی والیبال گفت: لیگ ملت‌ها در لیست پاداش‌های ما قرار ندارد مگر اینکه تیم روی سکو برود. وظیفه فدراسیون و تلاش ما حمایت از بازیکنان است. لیگ ملت‌ها هزینه بسیار سنگینی برای ما داشت، ولی پرداخت پاداش جزو مقررات ما نبود.

داورزنی همچنین اظهار داشت: چند سال است که حتی یک دلار هم از فدراسیون جهانی دریافت نکرده‌ایم با این حال سال گذشته پنج میلیارد تومان به بازیکنان پاداش دادیم. حساب و کتاب ما در مورد پول‌های پرداختی فدراسیون جهانی با صداوسیماست.

رئیس فدراسیون والیبال در مورد ثبت‌نامش برای حضور در انتخابات هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک هم یادآور شد: هیئت اجرایی یکی از مراکز مهم تصمیم‌گیری در مورد ورزش قهرمانی است. امیدوارم کسانی که برای عضویت در این هیئت رئیسه رأی می‌آورند، پیگیر مسائل بین‌الملل ورزش ایران باشند، چون این مسئله برای فدراسیون‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

انتهای پیام/