خیز بلند وزارت نفت در جهت خودکفایی/ توسعه میادین مشترک در دستور کار دولت

به گزارش خبرگزاری برنا؛ امروز جمعه (چهارم شهریورماه) عملیات اجرایی توسعه فاز دوم میدان مشترک نفتی یاران (شمالی و جنوبی)، طرح توسعه میدان مشترک بلال و طرح توسعه و نگهداشت میدان نرگسی به صورت رسمی آغاز شد. 

همچنین در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی شرکت ملی نفت ایران، طرح احداث ۵۰۰ واحد مسکونی در مسجدسلیمان که تکمیل شده نیز به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید. 

در این سفر وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در برنامه‌های جداگانه با مردم و مسئولان استانی نیز دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

لازم به ذکر است که میدان یاران (جنوبی و شمالی) فاز اول آن تکمیل شده و از جمله میادین مشترک با کشور عراق (میدان نفتی مجنون) است که در فاصله حدود 130 کیلومتری جنوب غرب اهواز (غرب رودخانه کارون) در محدوده مرزی ایران و عراق (منطقه طلائیه) واقع شده است.

 حجم سرمایه گزاری در فاز اول میدان یاران جنوبی 446 میلیون دلار و نحوه تامین اعتبار آن از محل داخلی (بند ل تبصره 2 قانون بودجه سال 1394 بند ق تبصره 2 قانون بودجه سال 1393) و عواید میدان است. تاکنون نیز کل تولید تجمعی یاران جنوبی در حدود 14 میلیون بشکه نفت خام بوده است.

حجم سرمایه گزاری در فاز اول میدان یاران شمالی 585 میلیون دلار بوده و نوع قرارداد آن بیع متقابل است و تولید تجمعی این میدان نیز تاکنون برابر با 34 میلیون بشکه بوده است.

فاز دوم طرح توسعه میدان نفتی یاران نیز در دستور کار است و مدت قرارداد برابر با 10 سال می‌باشد میزان تولید اولیه ftp  آن نیز برابر 4800 بشکه نفت در روز و مدت زمان توسعه جهت رسیده به ftp  18 ماه است تولید نهایی نیز برابر با 36000 بشکه نفت در روز و مدت زمان تحقق تولید نهایی برابر با 36 ماه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف