خبرنگاران در جهاد تبیین مشارکت کنند/ حضور برخی مدیران دولتی در مناسبتها کم رنگ است

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ حجت الاسلام علی شهسواری به مناسبت سالروز تاسیس نهاد انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: قلم شما در راستای آرمانهای امام راحل و زنده نگهداشتن مناسبتها کاملا اثرگذار بوده و بخاطر این حضور موثر دشمن جرات عرضه اندام ندارد.

وی افزود: اگر رسانه ها نباشند این مناسبتها دیده نشده و شکوهش مغفول خواهد ماند لذا همواره قدردان خبرنگارانی هستیم که در همه فصول سال و در سرما و گرما در کنار همکاران ما در شورای هماهنگی برای اطلاع رسانی در مناسبت ها خدمت می کنند.

شهسواری تصریح کرد: ۱۲ مرداد سالروز تشکیل نهاد انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که ماموریت انسجام بخشی و ساماندهی و برنامه ریزی برنامه های انقلابی و مناسبتها را بر عهده دارد.

image_2022_8_21-22_15_57_451_Cpw

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: این شورا یک نهاد عمومی و غیر دولتی است و افتخار دارد که موذن و علمدار انقلاب اسلامی در مناسبتها بوده است.

وی گفت: فعالیت های این شورا مردم را به ایام الله و مناسبتها یادآوری می کند و روزهای خاصی از جمله روز قدس، ۱۳ آبان، ۹ دی، ارتحال امام، سالگرد شهادت شهید رجایی، 22 بهمن از جمله مناسبت های ویژه در تقویم انقلاب اسلامی است که گرامی داشته می شود.

 شهسواری با یادآوری رسالت سنگین خبرنگاران در شرایط کنونی اظهارداشت: انتظار داریم قلمتان را همسو با ارزشهای انقلاب و آرمانهای امام بکار گیرید و مراقب باشید دشمنان از کارشما سوء استفاده نکنند.

وی یادآورشد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زمینه ساز حضور آگاهانه و گسترده مردم در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی بوده و مردم نیز با پذیرش دعوت این شورا با خلق حماسه های مختلف به عزت و اقتداری ایران اسلامی افزوده اند.

این مسئول فرهنگی بیان کرد: امروز در شرایط حساس جنگ رسانه ای، برای اعلام مواضع جمهوری اسلامی به ابزار نیاز داریم و رسانه ها بهترین وسیله برای مقابله با تهاجم فرهنگی و رساندن پیام انقلاب هستند لذا شما باید با قلمتان در این راه هوشیارانه رفتار کنید و اصلی ترین وظیفه در این جنگ رسانه ای ورود شما به عرصه جهاد تبیین است.

شهسواری اظهارداشت: برای جلوگیری از تحریف و تخریب های دشمنان علیه نظام اسلامی باید رسانه ها در موضوع جهاد تبیین مشارکت جدی داشته باشند و دستاوردهای انقلاب را بخوبی منعکس کنند تا از تحریف واقعیتهای نظام جلوگیری شود.

image_2022_8_21-22_40_22_741_lGJ

وی بیان کرد: برای عمل به توصیه و تاکید مقام معظم رهبری شما خبرنگاران بایستی جهاد تبیین را جدی بگیرید و در این مسیر با ابتکار و خلاقیت آثار خوبی در فضای مجازی و رسانه های مکتوب تولید و منتشر کنید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در ادامه گفت: در آستانه هفته دولت باید شخصیتهای برجسته انقلاب را معرفی و دستاوردهای دولت را برای مردم تشریح و بازگو کنید.

برخی مدیران از مردم عقب مانده اند

شهسواری با انتقاد از بی توجهی برخی مدیران برای شرکت در مناسبت های انقلابی اظهارداشت: خوشبختانه همواره شاهد حضور گروههای مختلف مردم در مناسبت ها، راهپیمایی و برنامه های تعیین شده از سوی شورا هستیم ولی برخی مدیران نسبت به حضور در این برنامه ها رغبتی از خود نشان نمی دهند و مشارکت کم رنگی در مناسبتهای انقلابی دارند که منطقی و پذیرفتنی نیست.

وی گفت: امروز مردم انقلابی پای کار هستند و در بسیاری از امور از مسئولان جلو افتاده اند و از مسئولان ارشد استان بویژه استاندارمحترم، معاونان و فرماندار قزوین انتظار داریم در مناسبتها پیشگام باشند تا انگیزه حضور مردم بیشتر شود.

شهسواری با اشاره به ویژگی های شهید رجایی افزود: ایران اسلامی شهدای والامقام و ارزشمندی چون شهید رجایی و باهنر دارد که می توانند الگوی عملی دولتمردان باشند اما کمتر مسئولی رفتارهای شبیه به این شهدا دارد. 

image_2022_8_21-22_15_47_554_Vu6

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: هفته دولت بهترین فرصت برای تامل در زندگی و رفتار و شخصیت شهید رجایی است و انتظار داریم در این ایام مراسم یادبود شایسته ای برای شهدای دولت برگزار شود.

وی بیان کرد: آمادگی داریم به مناسبت پاسداشت شهیدان رجایی و باهنر یک برنامه ویژه و شایسته ای در قزوین برگزار کنیم و در آن ویژگی های رفتاری شهدای دولت را برای مردم و مسئولان بازگو شود تا شاید از آن الگو بگیریم. 

در ادامه از تعدادی از خبرنگاران که با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همکاری بیشتری داشته اند تجلیل شد.

انتهای پیام