حمله هوایی اسرائیل به سوریه

 منابع خبری از حملات هوایی رژیم صهیونیستی به طرطوس واقع در غرب سوریه خبر می‌دهند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که صدای چندین انفجار در اطراف «مصیاف» واقع در حماه شنیده شده است. سانا اما اشاره‌ای به حمله هوایی صهیونیستی نکرد.

کانال تلگرامی صابرین نیوز هم خبر داد که این انفجارها به خاطر حملات هوایی رژیم صهیونیستی بوده و پدافند هوایی سوریه موفق شده است این حملات را دفع کند.

صابرین همچنین خبر داد که سامانه پدافندی سوریه موفق شده است با اهدافی در ریف حماه مقابله کند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این انفجارها و حملات احتمالی رژیم صهیونیستی منتشر نشده است.

منابع خبری ۲۳ مرداد ماه گذشته از فعال شدن سامانه پدافندی در طرطوس و دمشق در جنوب سوریه خبر دادند. این سامانه‌ها در پی حملات صهیونیستها فعال شده بود.

این در حالی است که یک منبع نظامی سوریه، در خبرهای تکمیلی این حمله، گفت:دشمن اسرائیلی با چند موشک از سمت جنوب شرق بیروت، چند منطقه را در ریف دمشق هدف قرار داد.

به گفته این منبع، همزمان با این حمله، یک حمله دیگری هم از سمت دریا صورت گرفت که در پی آن، مناطقی در جنوب طرطوس هدف قرار گرفت، ولی پدافند هوایی ارتش سوریه، با موشکها مقابله نموده و تعدادی را سرنگون کرد. وی خبر داد که این حمله، باعث کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن سه نفر دیگر شده است.

تیر ماه گذشته هم رژیم صهیونیستی به شهرستان «الحمیدیه» در جنوب طرطوس حمله موشکی انجام داد. این حمله با چند موشک از فراز دریای مدیترانه در غرب طرابلس، چند مرغداری در اطراف شهرستان الحمیدیه در جنوب طرطوس را هدف قرار داد و این حمله به مجروح شدن دو غیرنظامی از جمله یک زن منجر شد و خسارت مالی نیز بر جا گذاشت.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است، رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که با دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت فلسطین اشغالی را از گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با نقض حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده‌اند، رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند.