حضور 5 میلیون زائر در اربعین حسینی حماسه ای دیگر خلق خواهد کرد

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ گردهمایی فعالان عرصه اربعین استان قزوین با عنوان «چشمه فیاض» چهارشنبه شب با حضور آب فروش دبیر ستاد مردمی اربعین کشور، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، اعلایی استاندار، موکب داران و خادمان حسینی در سالن کوثر قزوین برگزار شد.

رحیم آب فروش دبیر ستاد مردمی اربعین کشور در این مراسم گفت: اربعین امسال متفاوت از گذشته خواهد بود و باید با مراقبت و هوشیاری در مراسم شرکت کنیم تا بدخواهان به فتنه عجم و عرب دامن نزنند.

وی گفت: امیدواریم با توجه به حوادث سیاسی کشور عراق ، اربعین بدون حادثه ای داشته باشیم  زیرا بعد از دو سال توقف یک شور و هیجان ویژه و استقبال ۵ میلیونی را شاهد خواهیم بود.

دبیر ستاد مردمی اربعین کشور یادآورشد: خوشبختانه قزوین ازسالها قبل در این عرصه فعال بوده و افتخار خادمی را داشته و مردم مومن این شهر مینودری در برگزاری مراسم اربعین پیشتاز بوده اند.

image_2022_8_31-21_0_17_911_dvf

آب فروش گفت: همه دلسوزان امروز وسط میدان هستند و استاندار و امام جمعه و مدیران پای کار آمدند و قزوین پیشتاز شد و جریان مردمی اربعین را مکان داد و حمایت کرد هر چند تحت فشار هم بودند ولی ما قدران حمایت استاندار محترم هستیم.

دبیر ستاد مردمی اربعین تصریح کرد: جریان مردمی اربعین و این میزبانی عظیم فقط با معجزه مردم رقم می خورد و البته نگران هم هستیم تا حرکت انحرافی ایجاد نشود.

وی اظهارداشت: از مسئولان قزوین ممنون هستیم که الگوی حکمرانی مردمی در استان دیده شد و هر جا به مردم میدان دادیم منفعت بردیم و هر جا بی تفاوت شدیم متضرر شدیم.

آب فروش یادآورشد: کارهای فرهنگی و هنری زیادی توسط جوانان قزوین انجام شده است و باید با برپایی موکب در مرزها به زائران کشورهای دیگر هم  خدمت کنیم.

وی اضافه کرد: امسال اربعین از مرز ریمدان آغاز می شود و انتظار داریم مواکبی از قزوین برپا کنید تا به زایر پاکستانی هم خدمت رسانی شود زیرا زائران این کشور مسیر ۷۰ کیلومتری را بدون آب پیاده روی می کنند و باید از شلمچه خارج شوند و نیازمند خدت رسانی هستند. 

این مسئول فرهنگی تصریح کرد: امسال پیش بینی می کنیم بیش از ۵۰۰ هزار زائر پاکستانی در پیاده روی شرکت کنند و جا دارد اربعین را جهانی کنیم و همه موکبها یک صندوق راه بیندازید تا به سیل زدگان این کشور هم کمک شود.

وی اظهارداشت: امروز اربعین توسعه جغرافیایی و زبانی پیدا کرده و از کشمیر موکب می زنند و در مسیر جاوه و ریمدان می توان استقبال ویژه کرد و امسال مرز تمرچین در آذربابجان غربی و ریمدان در ورودی و باشماق در کردستان برای خروج باز شده است.

image_2022_8_31-21_0_29_905_Xb3

اربعین بهترین تجلی وحدت است

آب فروش گفت: موکب باشماق و تمرچین بهترین فرصت برای خدمت رسانی است و این توان وجود دارد تا به زایران کشورهای دیگر خدمت رسانی شود و چون گرمای امسال اربعین طاقت فرسات باید موکب داران و کاروان داران تدبیر کنند و با کمک واحدهای تولیدی و صنعتی برای تامین وسایل سرمایشی تدبیر لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: با راه انداختن پویش های مختلف که مثلا هر زایر با خود لیوان برای نوشیدن آب همراه داشته باشد و برای زباله شهری هم فکری شود.

دبیر ستاد مردمی اربعین کشور اظهارداشت: به دلیل گرمای هوا از زائران انتظار داریم سبک سفر کنند و وسایل اضافی با خود نیاورند تا سفر سختی نداشته باشند.

وی بیان کرد: واقعه نگاری و روایت گری اربعین بسیار اهمیت دارد و باید رسانه ها با قلم فرسایی و ثبت وقایع این سفر با اسلحه قلم به میدان بیایند و با نوشتن سفرنامه در انعکاس وقایع این رویداد بزرگ معنوی همت کنند.

آب فروش اضافه کرد: امروز که اربعین در جهان رسانه حذف شده باید رسانه های داخلی کمک کنند تا این ترفند خنثی شود.

image_2022_8_31-22_10_39_648_Mvn

وی گفت: امسال بیش از 5 میلیون زائر عزام اربعین خواهند شد و باید برای جاماندگان فکری کنیم و با راه اندازی پویش های مختلف برای تبلیغ این حماسه تلاش بیشتری شود. 

دبیر ستاد مردمی اربعین کشور اظهارداشت: راه اندازی پویش های خانگی و توزیع اقلام مورد نیاز زائران، انتقال زائران به مرز، برپایی زیارت از مبدا و اتصال همه شریانها در نقطه چاوش مانند امامزاده حسین برای شهروندان باقیمانده از کارهای خوبی است که می تواند انجام شود.

در ادامه از تابلوی خوشنویسی ( انا من حسین) به قلم استاد پیله چی رونمایی شد.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف