حسینی: حرکت‌های لاک‌پشتی گذشته به خدمت پرشتاب و بی‌منت دولت تبدیل شده است

به گزارش خبرگزاری برنا، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیسی جمهور روز جمعه در مراسم افتتاح پروژه‌های عمران روستایی و در  جمع صمیمی مردم  روستای بناب و دهیاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و سایر شهدای دولت، اقدامات گسترده و متنوع دولت برای رفع مشکلات و کمبودها را مورد اشاره قرار داد و گفت: آیت الله رئیسی و دولت مردمی دل در گروی مردم و رفع مشکلات دارند و در این راستا طی یک سال گذشته به همه استان‌ها و مناطق محروم کشور سفر کرده و مشکلات مردم و کمبود های موجود را از نزدیک مورد بررسی و رسیدگی قرار داده اند.

 معاون رئیس‌جمهور گفت: یکی از فواید حضور آیت الله رییسی در این سفرها این است که مدیران را به شیوه کار جهادی و انقلابی تشویق و ترغیب می کند تا با حضور و بررسی های میدانی، در مسیر تحقق عدالت و به محرومیت زدایی گام بردارند.

حسینی با اشاره به وضعیت نامناسب و فلاکت‌بار روستاها و شهرهای کوچک در دوران طاغوت و بی توجهی رژیم گذشته به عمران و آبادانی روستاها اظهار داشت: یکی از افتخارات نظام اسلامی این است که از اولین نهاد هایی که در ماه‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل تشکیل شد جهاد سازندگی بود تا به واسطه آن مشکلات روستاییان برطرف شود.  متاسفانه بعدها به خاطر نگاه نادرست، در وزارت کشاورزی ادغام شد اما دولت مردمی مجددا شورای عالی جهاد را تشکیل و اهتمام و جدیت خود را برای فعالیت جوانان و گروه های مردمی در قالب گروه‌های جهادی  مورد تاکید قرار داد.

معاون رئیس جمهور حرکت به سمت تحقق عدالت و محرومیت زدایی را یکی از مهمترین برنامه‌های دولت مردمی دانست و اظهار داشت: در طول یکسال گذشته اقدامات و برنامه‌های گسترده و متنوعی در این حوزه انجام شده است و دولت تاکید دارد که در کنار و همراه مردم باشد.

حسینی گفت: دولت در کنار تأمین نیازمندی های مردم، مصمم است پروژه های عمرانی نیمه‌تمام فراوانی که بجا مانده است را به نتیجه برساند و در خدمت مردم قرار دهد.

 معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به کوتاهی و تعلل هایی که در دوره گذشته در حوزه های مختلف عمرانی، صنعتی، خدماتی و به ویژه در حوزه آب، صورت می گرفته است، خاطر نشان کرد: به عنوان نمونه پروژه تامین آب شرب شهرهای مختلف استان خوزستان سال ۸۷ کلید خورد اما متاسفانه با آغاز به کار دولت سیزدهم کمتر از ۵۰ درصد از اقدامات لازم در این حوزه انجام شده بود و دولت آیت الله رئیسی بلافاصله با حضور در استان خوزستان نسبت به تکمیل پروژه های مربوطه اقدام کرد و ۵۰ درصد  باقی مانده در حال اتمام است.

 معاون رئیس‌جمهور اضافه کرد: همچنین از زمان سفر مقام معظم رهبری به استان همدان، برای انتقال آب به این استان تاکید شده است اما متاسفانه جدیت لازم در کار نبوده است و امروز وزارت نیرو، تلاش شبانه‌روزی و گسترده ای را برای رفع مشکل آب استان همدان در پیش گرفته است.

حسینی خاطرنشان کرد: در جریان سفر های استانی مصوبات خوبی برای گره گشایی از مشکلات مردم و مناطق مختلف انجام شده است و دولت ضمن اختصاص اعتبارات لازم با جدیت روند اجرای مصوبات را پیگیری می‌کند.

 معاون رئیس جمهور با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دولت مردمی برای تامین کالاهای اساسی به رغم تمام مشکلات و محدودیت هایی جهانی و داخلی اظهار داشت: امروز کشورهای اروپایی که سالیان دراز منابع و ثروت ملت را غارت کردند بخاطر جنگ اوکراین دچار بحران شده و محدودیت‌های زیادی برای مردم خود اعمال می کنند.

 معاون رئیس جمهور افزود: همچنین برخی از کشورهایی که عضو ناتو بوده و با غرب و رژیم صهیونیستی روابط دوستانه دارند و  با تحریم هم مواجه نیستند، به خاطر شرایط جهانی با تورم بالای۸۰ درصد برخوردار شده اند در حالی که کشورمان با برنامه‌ریزی و اقدامات دولت مردمی روز به روز در حال غلبه بر مشکلات و ایجاد شرایط مناسب برای زندگی مردم است.

 معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به ویژگی های شهیدان رجایی باهنر و سردار سلیمانی اظهار داشت: امروز نیازمند مدیرانی از جنس این شهیدان بزرگوار هستیم که در تراز انقلاب اسلامی بودند و بر خلاف  عده‌ای اهل ریخت و پاش، روحیه اشرافی‌گری و فساد و تبعیض نباشند.

حسینی تاکید کرد: ایران اسلامی باید کشوری قدرتمند، سربلند و باعزت باشد و این ظرفیت در ملت ایران با توجه به سابقه دیرینه فرهنگی و تمدنی وجود دارد و بی تردید اگر ایمان و اعتقاد مردم در کنار استعدادهای درخشان قرار بگیرد می توان کارهای بزرگی را انجام داد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف