حساب معدودی خواص نخبه نما در جامعه پزشکی ، با رسالت پزشکان مجاهد جداست

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی پزشکان ایران، با گرامیداشت روز پزشک، در پیامی بیان داشت:حساب معدودی خواص نخبه نما در جامعه پزشکی ، با رسالت و اصالت پزشکان مجاهد و تلاشگر جداست

در این پیام آمده است: خانواده بزرگ پزشکان کشور، طلایه‌داران حافظان و پاسداران عرصه سلامت و درمان ایران اسلامی اند.
فرهیختگانی که در این سالها نشان دادند خوب می‌توانند بر تارک علم و دانش دنیا نام ایران را حک کنند و البته با تقویت روحیه ایثار و تاسی از سیره بزرگان دین در روزهای سخت و مصیبت بار در کنار ملت عزیز ایران باقی بمانند.

حضور در خط مقدم جبهه های هشت سال دفاع مقدس برای مداوای مجروحین جنگی، حضور در میادین نبرد جبهه مقاومت، پابه‌پای مدافعان حریم حرم و جانفشانی و خدمت در جبهه دفاع از سلامت هموطنان در برابر شیوع بیماری کووید ۱۹، همگی نشان از تاریخ پر افتخار فعالیت‌های انسان دوستانه، خداپسندانه و برگرفته از فطرت خداجوی جامعه پزشکی کشور دارد.

از سویی دیگر توان علمی و مجاهدت‌های فداکارانه پزشکان با حمایت و همراهی عالی ترین مقام اجرایی کشور، جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محبوب و مردمی کشورمان، در ارائه به روزترین مراقبت‌های علمی دنیا و کمک به تولید و دسترسی مردم به واکسن کرونا که منجر به کاهش چشمگیر میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری شد نیز گوشه‌ای دیگر از کارنامه پر افتخار جامعه پزشکی کشور است که شایسته تقدیر بوده و نباید نادیده گرفته شود.

اگرچه این موفقیت‌ها و اعتماد ارزشمند مردمی به جامعه پزشکی کشور مرهون همراهی و همدلی متقابل پزشکان و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، لیکن بعضا کج‌فهمی‌ها، عداوت‌ها و موضع‌گیری‌های غلط و منحرف گونه برخی خواص نخبه نمای جامعه پزشکی، سعی در مخلوط کردن این صحنه های ناب انسانیت و موفقیت‌های صدر الاشاره دارد.

تاریخ یک دهه گذشته کشور در خصوص گروه معدودی از پزشکان که با دخالت و اظهارنظر غلط در مسائلی خارج از تخصص خویش سعی در هم صدا شدن با دشمنان این نظام و بلکه انسانیت و به بیراهه کشیدن و مخدوش کردن چهره جامعه پزشکی داشتند به خوبی گواهی می‌دهد که خواب در چشم و گوش این غافلان به ظاهر نگران آینده عمیقاً نشسته و در مسیر دشمن حرکت می کنند.

موضع گیری‌های بی پایه و اساس با صدور بیانیه ای در سال ۱۳۹۰ علیه مبارزه و مقاومت شجاعانه و جانانه رئیس جمهور سوریه از کشور و مردم خود در برابر داعشی که با تحریک استکبار جهانی وحشی ترین و غیر انسانی ترین صحنه‌های تاریخ معاصر را رقم می‌زد، شاید سخیف ترین مصادیق این ادعا و نشان از عدم درک و فهم واقعی این جماعت محدود پزشک و نخبه نما از مسائل پیچیده منطقه است.

تاسف از اینکه این بی‌خردی‌ها همچنان گاه و بیگاه در ادبیات و منش دشمن مآبانه آنان دیده می شود؛ تا حدی که در حرکت خودجوش و برآمده از عشق و احترام امت مسلمان و شیعیان جای جای جهان اسلام به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) در اجرای سرود ای ارزشی نیز موضع مخالف منفی و غلط خود را اعلام می‌کنند.

وجه دیگری از خصلت تاسف‌بار خواص بینی این گروه غفلت زده از جامعه پزشکی کشور، نگرانی‌های مضحک اخیر این جماعت محدود، از وضعیت بهداشت و درمان یک زندانی در قالب نامه‌ای به رئیس محترم قوه قضاییه است.

از همین رو بر خود فرض می‌دانیم تا در آستانه روز پزشک حرکت‌های غلط و دیکته شده این جماعت محدود نخبه نما و سردمداران آنان که حالا به توهین علیه سرداران پر افتخار این مرز و بوم روی آورده اند را محکوم کرده و اعلام کنیم که حقیقتاً و یقیناً این تحرکات واهی و بی اساس هیچ ارتباطی به جامعه شریف، فرهیخته، نخبه، عالم و بصیر جامعه پزشکی جمهوری اسلامی ایران ندارد.

انجمن اسلامی پزشکان ایران با تبریک فرا رسیدن روز پزشک به همه خدمتگزاران عرصه سلامت و درمان کشور اعلام می‌دارد که بدون توجه به چنین حرکات نابخردانه، غلط و معاند نظام و البته با محکوم کردن قطعی آنان در مسیر ولایت و بر مبنای رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و موفقیت‌های روز افزون در عرصه‌های پزشکی و سلامت کشور از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام/