جهش تولید در ۳۵۰ هزار هکتار از دیمزارهای لرستان

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ مجید طائف در وبینار ملی طرح جهش تولید در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد ، اظهار کرد : طرح جهش تولید در دیمزارها های لرستان طی سال زراعی جدید به وسعت ۳۵۰ هزار هکتار و در ۱۱ شهرستان استان به اجرا در خواهد آمد.

او افزود: برای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای لرستان ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ۴ درصدی جهت خرید ادوات کشاورزی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در لرستان با اشاره به اینکه این طرح با هدف افزایش تولید محصولات کشاورزی به اجرا در خواهد آمد، بیان کرد: افزایش درآمد کشاورزان و همچنین جلوگیری از مهاجرت آنها از دیگر مزیت‌های قابل توجه این طرح در استان است.

طائف گفت: در این طرح به دنبال افزایش سطح زیر کشت محصولاتی نظیر غلات، حبوبات، دانه‌های روغنی، گیاهان علوفه‌ای و … هستیم که تلاش خواهیم کرد با همکاری جهاد کشاورزی استان که در این طرح با مشارکت ان‌ها اجرا می‌شود به اهداف مورد نظر دست یابیم.

 مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان تصریح کرد: آموزش کارشناسان امر، آموزش کشاورزان مجری، بیمه محصولات مشمول طرح، نظارت های فنی و…. بعنوان برنامه ی اجرایی این طرح به شمار می‌آید.

طائف با اهمیت بر شمردن این طرح با توجه به شرایط آب و هوایی استان، عنوان  کرد: ۶۵ تن بذرمال نیز به صورت رایگان در اختیار کشاورزان برای استفاده در سال زراعی جدید توزیع خواهد شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف