جعفری: به آمریکا بازگشتم تا شانس بازی در تیم‌های بهتر را داشته باشم/ دوست دارم برای تیم ملی بسکتبال بازی کنم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدحسین جعفری عضو پیشین تیم‌های بسکتبال نوجوانان و جوانان ایران که در سال‌های اخیر برای ادامه تحصیل و بسکتبال راهی آمریکا شده است، اواخر تیرماه به کشورمان بازگشت تا در صورت امکان فعالیت خود را در کشورمان ادامه بدهد.

محمدحسین جعفری در خصوص بازگشت به کشورمان اظهار داشت: بعد از قهرمانی در مسابقات آسیایی راهی آمریکا شدم و در ابتدا سال آخر دبیرستان خود را برای تیم “هیل کرست پرپ” که یک آکادمی بسکتبال بزرگ است، بازی کردم. در ادامه دو سال در رده دانشگاهی بازی کردم و سال گذشته دانشگاه خود را تغییر دادم و برای تیم “نیو مکزیکو یونیورسیتی ” بازی کردم.

وی تصریح کرد: با درست شدن کارهای اقامت‌ام در ماه گذشته به ایران بازگشتم تا ضمن دیدار با خانواده و حضور در اردوی تیم ملی، شرایط بازی در لیگ را نیز ببینیم. حتی بلیت خود را یک طرفه گرفته بودم تا ببینم شرایط انتخابی تیم ملی چگونه است، اما در هفته گذشته تصمیم گرفتم تا یک سال دیگر نیز در دانشگاه‌های آمریکا بازی کنم و شانس خود را برای حضور در تیم‌های بهتر امتحان کنم. 

ملی‌پوش سابق تیم‌های پایه بسکتبال راجع پیشنهادات داخلی خود گفت: با سه، چهار مربی صحبت کردم، اما وقتی با خانواده مشورت کردم تصمیم گرفتم تا سال آخر دانشگاه خود را نیز پشت سر بگذارم.

جعفری در خصوص حضور در اردوی تیم ملی تاکید کرد: تا قبل از اعزام تیم ملی بسکتبال به ژاپن، سه هفته در اردو تیم ملی حضور داشتم. با توجه به اینکه تمرینات تیم دانشگاهی‌ام در حال شروع شدن بود، با مشورت با ارمغانی، سرمربی تیم ملی تصمیم گرفتم بلیت بازگشت خود را بگیرم و امسال را نیز در آمریکا بازی کنم. قرار شد پس از پایان فصل مسابقات باشگاهی دوباره با سرمربی تیم ملی صحبت کنم تا در صورت امکان به تیم ملی بازگردم.

وی  با تمجید از سرمربی تیم ملی کشورمان گفت: علم بسکتبال آقای ارمغانی خیلی بالا بود و مربی خیلی خوبی هستند. مربیان گذشته‌ام نیز تعریف‌های زیادی از ایشان کرده بودند و به نظر من نیز ارمغانی مربی بسیار خوب و بادانشی هستند. امیدوارم تیم ملی بسکتبال با هدایت ایشان به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کند.

جعفری در خصوص سطح مسابقات دانشگاهی آمریکا تاکید کرد: در حال حاضر برای تیم نیومکزیکو یونیورسیتی بازی می‌کنم که در ایالت نیومکزیکو است. خیلی‌ها در ایران با شنیدن نیومکزیکو فکر می‌کنند این تیم در کشور مکزیک است، اما این ایالت در آمریکا و در کنار تگزاس و آریزونا قرار دارد. سطح لیگ نیز سال گذشته بسیار بالا بود و اسم کنفرانس ما نیز کانتینتال است.

وی خاطرنشان کرد: در آمریکا مسابقات در کنفرانس‌های مختلفی برگزار می‌شود و در کنفرانس ما نیز 15 تیم حضور دارند که چهار تیم به مسابقات دویژن صعود خواهند کرد. دو تیم فینالیست دویژن نیز به مسابقات ملی راه پیدا خواهند کرد. هدف اصلی ما در لیگ امسال راهیابی به مسابقات ملی و قهرمانی در این مسابقات است. دلیل اصلی بازگشتم به آمریکا این است که دوست دارم امسال با عملکردم پیشنهاد بهتری از اروپا یا آمریکا داشته باشم.

ملی‌پوش سابق تیم‌های ملی با ابراز علاقه برای بازی در تیم ملی کشورمان گفت: فصل ما تا عید امسال به پایان خواهد رسید و از آن به بعد حتماً با مربیان تیم ملی صحبت خواهم کرد که در اختیار تیم ملی کشورمان باشم. اگر نظر مربیان را جلب کنم، خیلی دوست دارم برای تیم ملی کشورمان بازی کنم.

انتهای پیام/