جزئیات جلسه نمایندگان با اوجی|تشریح برنامه‌های وزارت نفت در صورت توافق هسته‌ای/ تولید نفت به 3.8 میلیون رسیده

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نفت، گفت: حسب درخواست رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و همکاران وی از وزارت نفت، گزارشی از عملکرد 11 ماهه وزارتخانه در حوزه های صادرات، سرمایه گذاری، تامین سوخت زمستان و تابستان و نگرانی‌ها در بحث سرمایه‌گذاری‌های آتی، مسائل پتروپالایشگاه‌ها و توسعه میادین مشترک ارائه کردیم.

وزیر نفت در ادامه اظهار کرد: همچنین درباره دستاوردها و اقدامات وزارت نفت طی یکسال گذشته در شرکت‌های اصلی مانند شرکت ملی نفت و گاز و پخش و پالایش به دوستان ارائه کردیم.

وی یادآور شد: در این گزارش به مباحث مربوط به صادرات و شرایط تحریم و تاثیر آن بر حوزه نفتی و فراورده‌های نفتی نیز پرداختیم. توضیحاتی هم پیرامون برنامه‌هایی وزارت نفت در صورت امضای توافق برجام ارایه شد به خصوص حسب سوالاتی که مطرح کردند، درباره برنامه‌های وزارتخانه توضیح دادیم.

اوجی تصریح کرد: همچنین درباره ظرفیت تولید نفت و گاز گزارشی به نمایندگان داده شد. براساس اقدامات انجام گرفته در بحث افزایش ظرفیت نفت باید بگویم که در حال حاضر ظرفیت تولید نفتمان به 3 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش پیدا کرده است.

وزیر نفت در پایان خاطرنشان کرد: ما هر سه چهار ماه یکبار آمادگی داریم تا درباره عملکرد و دستاوردهای وزارت نفت به نمایندگان گزارش دهیم.

*استماع گزارش وزیر نفت درباره دیپلماسی منطقه‌ای و کشورهای همسایه

بر اساس این گزارش، وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در تشریح جلسه امروز اعضای این کمیسیون با وزیر نفت، گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور مهندس اوجی وزیر محترم نفت و سه تن از معاونان ایشان برگزار شد. گزارش خوب و جامعی از اتفاقات و رخدادهای نفتی و گازی در بحث صادرات، استخراج، سرمایه گذاری و برنامه‌های آتی وزارت در حوزه‌های مختلف ارایه شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، افزود: همچنین گزارشی در خصوص دیپلماسی منطقه‌ای و کشورهای همسایه به کمیسیون ارایه شد. اعضای کمیسیون نیز سوالات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند، در نهایت شاهد رضایت اعضای کمیسیون از عملکرد وزارت نفت در ماه‌های گذشته بودیم.

وی یادآور شد: پیشنهاداتی در حوزه دیپلماسی نفتی و گازی همچنین در حوزه کشورهای منطقه به وزیر نفت داده شد.

انتهای‌پیام/