ثبت نام ۳ هزار نوجوان مشهدی در طرح «مانا»

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمود خدیوی در اینباره اظهار کرد: مسیری که تاکنون برای طرح مانا طی شده، مباحث طراحی و برنامه ریزی اجرای این کلان پروژه بوده است؛ در این راستا در تیرماه، فراخوان ایده برای تشکل‌های فرهنگی ارسال و حدود ۵۰ طرح دریافت و بررسی شد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در جهت این طرح‌ها، افزود: در خصوص طرح های دریافتی تاکنون مراحل سطح بندی و اطلاع رسانی به برخی تشکل‌ها انجام شده و در مرحله اطلاع رسانی به سایر تشکل‌ها برای همکاری است.

مدیر فرهنگسرای گفتگو شهرداری مشهد با اشاره به نحوه ثبت نام و تعداد ثبت نام کنندگان، خاطر نشان کرد: تبلیغ ۱۰ اردو هیجان انگیز ویژه نوجوان مشهدی را داشتیم که این اقدام هدیه شهرداری مشهد به دختران و پسران نوجوان مشهدی بود؛ از قبل این تبلیغات ۵ هزارنفر در این طرح ثبت نام اولیه کردند و ۳ هزار نفر ثبت نام خودرا قطعی کردند. 

خدیوی تصریح کرد: گروه بندی ثبت نام کنندگان انجام شده و از ۲ شهریور اردو طرح مانا ویژه نوجوانان دختر و ۴ شهریور اردو ویژه نوجوانان پسر در اردوگاه ثامن الائمه برگزار خواهد شد.

وی در خصوص نحوه گروه بندی ثبت نام کنندگان نیز گفت: نوجوانان گروه بندی‌های خود را بر اساس محله و مدرسه خود به صورت گروه‌های ۳ تا ۵ نفره تشکیل دادند.

مدیر فرهنگسرای گفتگو ضمن اعلام پیشرفت ۸۰ درصدی چایخانه عرصه میدان شهدا بیان کرد: طرح چایخانه حضرت قاسم ابن الحسن (ع) در عرصه میدان شهدا ویژه دهه پایانی ماه صفر از جمله اقداماتی است که توسط دبیرخانه مانا درحال پیگیری ‌است.

خدیوی با بیان اینکه هدف اصلی مانا افزایش مهارت اجتماعی نوجوان امروز است، عنوان کرد: در حال آماده سازی بستر مناسب برای نقش آفرینی نوجوانان در جامعه اجتماعی و ایجاد خصیصه هایی از جمله مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس، هویت و سایر شاخص های مورد نیاز برای زندگی شخصی و آینده کشور در این افراد خواهیم بود.

وی ادامه داد: باتوجه به نشست‌های تخصصی با فعالان فرهنگی تربیتی مشهد که در اواخر خرداد ماه انجام شد و نشست تخصصی با معاونین فرهنگی مناطق شهرداری مشهد و برخی صاحب نظران توانستیم به جمع بندی و نقطه نظرات بسیار خوبی برسیم.