توزیع 13 میلیون وعده غذای گرم میان نیازمندان در پویش اطعام حسینی

به گزارش گروه آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری فارس، حبیب‌الله آسوده در نشست خبری با تشریح عملکرد این نهاد در برگزاری پویش‌های مردمی از ابتدای سال جاری، گفت: در طرح اطعام مهدوی در ماه مبارک رمضان 2 هزار میلیارد تومان کمک مردمی در قالب 24 میلیون وعده غذایی و هشت میلیون افطاری ساده میان نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: در این پویش همچنین یک میلیون و 900 هزار بسته معیشتی به خانواده‌های محروم ارائه شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به برگزاری پویش نذر قربانی همزمان با عید سعید قربان اشاره کرد و ادامه داد: در این طرح نیز مراکز نیکوکاری با همکاری خیران، با قربانی 50 هزار راس دام سبک و سنگین، گوشت قربانی را میان محرومان در شهرهای مختلف توزیع کردند.

آسوده ارزش ریالی نذورات انجام شده در عید قربان را 560 میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: این میزان نسبت به سال گذشته 57 درصد رشد داشت.

وی در ادادمه به برگزاری پویش اطعام غدیر پرداخت و تاکید کرد: در عید سعید غدیر 7.5 میلیون وعده غذایی در اختیار نیازمندان قرار گرفت که این عدد نسبت به سال گذشته 60 درصد رشد داشت.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اجرای پویش مردمی اطعام و احسان حسینی همزمان با ماه محرم و صفر و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، خاطرنشان کرد: در این پویش که برای سومین سال متوالی برگزار می‌شود، مردم نیکوکار ایران اسلامی تاکنون با همکاری حدود 9 هزار مرکز نیکوکاری و 133 مرکز نیکوکاری با محوریت هیات‌های مذهبی، 13 میلیون و 800 هزار وعده غذای گرم در میان خانواده‌های نیازمند توزیع کرده‌اند.

آسوده از همکاری 2500 آشپزخانه در پویش اطعام حسینی خبر داد و اظهار کرد: 30 هزار نفر به صورت داوطلبانه و جهادی در طبخ و توزیع غذا مشارکت دارند.

وی با تقدیر از همراهی مردم نیکوکار در برگزاری پویش‌های کمک به محرومان در کمیته امداد، گفت: در پویش اطعام و احسان حسینی تاکنون 2 هزار میلیارد تومان کمک از سوی مردم به مردم انجام شده است.

انتهای پیام/