تهیه بسته های آموزشی زیست محیطی ویژه اربعین در لرستان

او افزود: بسته‌های آموزشی تهیه شده شامل فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست، جزوه آموزشی محیط زیست در اسلام، آموزش مدیریت پسماندهای تولیدی در ایام اربعین حسینی و همچنین کتاب سیمای محیط زیست لرستان است.

سالاروند تصریح کرد: بازدید میدانی مدیران و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان ازمحل برپایی موکب های اربعین در سطح استان و ارایه آموزش‌های چهره به چهره  وحضوری به مدیران و خادمین موکب ها در دستورکار این اداره کل قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان بیان  کرد: مهمترین موضوع محیط زیستی در خصوص ایام اربعین، مدیریت پسماندهای تولیدی می باشد که عموما ظروف یکبار مصرف پلاستیکی هستند و نیازمند جمع آوری و انتقال به محل‌های دفن مجاز پسماند هستند.

او  گفت: در این راستا هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم با دستگاه های مسوول بویژه شهرداری‌، فرمانداری‌، بخشداری و دهیاری‌ها بعمل آمده است که پسماندهای تولیدی تا دفن اصولی مدیریت شود و این اداره کل باتمام توان به ایفای نقش نظارتی وحاکمیتی خود خواهد پرداخت.

سالاروند عنوان کرد: مکاتبه با تمام شهرداری های محل عبور زائرین اربعین و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای پاکسازی مبادی ورودی و خروجی شهرها برابر ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها انجام شده است.