تمام ۴۵ هزار تُن کاغذ کتاب درسی در سال آینده از تولید داخلی خواهد بود

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاح  نمایشگاه ایران نوشت، اظهار کرد: در بازه زمانی ۱۰ ساله شاهدیم که موضوع ایران نوشت به نماد استقلال و خودکفایی تبدیل شده است. 

وی ادامه داد: دوره ۲۰۰ ساله از ورود فرهنگ حقارت و انحطاط را در کشور داریم که فکر ایرانی را محتاج به الگوهای ایرانی حساب می‌کرد. این نگاه از اوایل دوره قاجار وارد فرهنگ ما شد و جریان به ظاهر تحصیل کرده، نظریه پردازان فرهنگی شدند. 

اسماعیلی افزود: باید برخی متون قاجار و پهلوی به عنوان عبرت در مدارس بخوانیم و در دانشگاه‌ها تدریس کنیم که چطور از پیشرفت غرب تعریف می‌کردند و ما باید این مسیر را طی کنیم. اما امام(ره)، این زنجیر عقب ماندگی را باز کرد و فعل توانستن برای ما صرف شد و به شعار راهبردی تبدیل شد که ما می توانیم.

وی اضافه کرد: با فعالیت‌های انجام شده، همین قهرمانی دانش‌آموزان در المپیاد علمی و ورزشی، بازگشت غرور را در بین دانش‌آموزان تماشا می‌کنیم  و در آغاز کار دولت مردمی این اتفاقات را تبریک می‌گویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در خلق کاراکتر هنوز دچار مشکل هستیم و هنوز شخصیت‌های هستند که از فرهنگ ما نیستند، گفت: این اقدام همکاری وزارتخانه‌ها را می‌طلبد. 

وی با اشاره به بازی‌های موبایلی و رایانه‌ای، اظهار کرد: سن متوسط بازیکنان ۲۲ سال است و ۳۳ درصد مردم بازی می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تأمین کاغذ داخلی کشور گفت: با تلاش مجموعه کارخانه‌های داخلی، سال آینده تمام ۴۵ هزار تُن نیاز کاغذ مدارس از تولید داخلی خواهد بود و در حوزه نشریات و کتاب قراردادها در حال انجام است. 

این خبر در حال به روز رسانی است