تمام اطلاعات هویتی افراد باید در ثبت احوال تجمیع شود

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور؛ هاشم کارگر، معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور در جلسه تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید ثبت احوال استان همدان که با حضور برخی مدیران و مسئولان استانی و روسا و کارکنان اداره کل ثبت احوال استان همدان برگزار شد با اشاره به اینکه همدان پایتخت تاریخ، تمدن و مجاهدت است، گفت: استان همدان در طول تاریخ کشورمان افتخارات فراوانی دارد و در دوران انقلاب و دفاع مقدس نیز مجاهدت‌های زیادی از خود نشان داده و افتخار آفرینی کرده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه این استان با شهدای مدافع حرم نظیر سردار حاج حسین همدانی زبانزد است، افزود: وجود این شهدا برکتی است در استان که باید از آن به بهترین شکل بهره‌مند شویم.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور در ادامه به فرارسیدن هفته دولت اشاره کرد و اظهارداشت: زندگی افرادی مانند شهید رجایی و شهید باهنر، در طول تاریخ انقلاب، درسی است برای همه ما که باید الگو و سرلوحه زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهیم.
کارگر به اخلاص وجودی این افراد و همچنین افرادی نظیر سردار  شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: وعده خداوند در حق این بزرگواران محقق شده است و نام آنها در طول تاریخ زنده خواهد ماند و این امر به دلیل وجود اخلاص در عمل، و مجاهدت در راه خدا و مردم داری آنهاست.
 سازمان ثبت احوال نقش مهمی در تنظیم امور زندگی یک فرد دارد
معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه مسئولیت در نظام اسلامی توفیقی است برای افراد که باید ضمن شناخت مسیر، از این امانت حفاظت نموده و وظایف و تکالیف خود را با دقت و صحت و مجاهدت به انجام برسانند، گفت: تمشیت امور به تنهایی معنا ندارد و باید دانست که برای این جایگاه‌ها هزینه های زیادی داده شده و خون‌های پاک بسیاری ریخته شده است، مجاهدت نموده و با کار جهادی به سمت تحول و پیشرفت حرکت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه سازمان ثبت احوال به عنوان یکی از مهم ترین دستگاه حاکمیتی و زیربنایی در کشور شناخته می‌شود، عنوان کرد: معرفی یک فرد و هویت بخشی به او به عنوان یک ایرانی و اجازه بهره‌مندی از مزایای آن از بدو تولد تا پایان عمر، با سازمان ثبت احوال کشور است.

کارگر ادامه داد: سازمان ثبت احوال نقش مهمی در تنظیم امور زندگی یک فرد و جامعه دارد و این موضوع مهمی است؛ چراکه در امورات گوناگون اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و … این سازمان نقش بسیار مهم و اثر بخشی دارد و با عملکرد خود و ارائه خدمات بهینه، می‌تواند امور مراجعین را تسهیل و در رضایتمندی آنان موثر باشد.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه باید خدمات ارزشمندی که ثبت احوال ارائه می دهد را به جامعه نشان دهیم و به فکرارتقا جایگاه سازمان باشیم، افزود: ما باید با تحول در تمامی شئون سازمان به ارتقاء جایگاه ثبت احوال در جامعه کمک نماییم.
وی تحول را در تمام ماموریت‌ها و وظایف لازمه پیشرفت دانست و با اشاره به اینکه سازمان ثبت با گذشت بیش از یکصد سال از تاسیس آن در انجام تکالیف خود موفق بوده است، عنوان کرد: امروز نیازهای جامعه، مخاطبین، متقاضیان و مشتریان به دلایل گوناگون و نیز پیشرفت دانش و تکنولوژی‌های روز تغییر کرده است و ما نیز باید با تغییر در ماموریت‌ها و باز تعریف در وظایف زمینه تامین نیازهای آنان و پیشرفت سازمان ثبت احوال ضروری است را فراهم کنیم.

کارگر با تاکید بر اینکه تمام اطلاعات مرتبط با هویت هر شخص در ثبت احوال تجمیع شود و امکانات زیرساختی آن نیز در این سازمان فراهم است، گفت: استعلامات افراد حتی الامکان باید از یک پایگاه اطلاعاتی دریافت شود که این کار به دلایل گوناگون و متعدد به صلاح کشور است و باعث کاهش هزینه ‌های آشکار و پنهان خواهد شد.
وی در این خصوص به پایگاه سببی و نسبی سازمان ثبت احوال کشور و ایجاد درختواره هر فرد اشاره کرد و افزود: این پایگاه نیاز امروز کشور است و در امورات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی و …کمک بسزایی به جامعه خواهد کرد.
 ثبت احوال باید سازمان تمام الکترونیکی شود
معاون وزیر کشور افزود: ما باید در تمام سطوح نظیر نظامات مدیریتی، فرآیندها و ارائه خدمات و … تحول ایجاده کرده و به سمت سازمانی هوشمند و تمام الکترونیک پیش برویم. 
وی ادامه داد: این قابلیت در سازمان ثبت احوال کشور وجود دارد و برای تحقق این هدف تنها نیازمند افرادی متخصص، انقلابی، با انگیزه و با روحیه جهادی هستیم.
دکتر کارگر، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال در پایان این مراسم با اشاره به اینکه باید مدیران با احساس نوکری به مردم، مسئولیت را پذیرفته و وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند، بر خدمتگزاری به مردم و همکاران، برنامه محوری در امور، مشورت و همفکری منطبق بر قانون و تعامل و همراهی با مجموعه مدیران استان به ویژه استانداری تاکید کرد.
در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات اسد حسن زاده زورمند مدیرکل قبلی ثبت احوال استان همدان، بابک بختیاری به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال این استان معرفی شد.

انتهای پیام/