تعجب رونی از خرید کاسمیرو توسط منچستریونایتد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتقال کاسمیروی 30 ساله از رئال مادرید به منچستریونایتد تقریباً همه را غافلگیر کرده است و یکی از این افراد وین رونی اسطوره این باشگاه است. این هافبک برزیلی سال‌ها در رئال مادرید بازیکن مهمی بوده و فصل گذشته هم نقش بسزایی در قهرمانی آنها در لیگ قهرمانان اروپا داشت. خبر علاقه‌مندی منچستریونایتد برای اولین بار روز سه‌شنبه منتشر شد و این باشگاه جمعه این معامله را نهایی کرد. بسیاری در مورد تغییر عجیب رویکرد شیاطین سرخ تعجب کرده‌اند، چرا که آنها در این تابستان به شدت به دنبال به خدمت گرفتن فرنکی دیونگ از بارسلونا بودند که سبک بازی کاملاً متفاوتی نسبت به این هافبک برزیلی دارد.

وین رونی در گفت‌وگو با نشریه «تایمز» انگلیس درباره جذب هافبک دفاعی برزیلی کهکشانی‌ها گفت: این به نیاز نگاه به آینده برمی‌گردد. در حالت ایده‌آل، منچستریونایتد باید بازیکنانی را که در اوایل یا اواسط دهه بیست سالگی خود هستند به خدمت بگیرد و کاسمیرو شبیه کریستین اریکسن است، کسی که بازیکن خوبی بوده است اما آیا آنها به پیشرفت باشگاه کمک خواهند کرد؟ فرنکی دیونگ هدف اصلی تن‌هاخ در خط میانی می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای تقویت خط میانی باشد.

سرمربی دی‌سی یونایتد تصریح کرد: به نظر می‌رسد که خرید کاسمیرو بدون برنامه قبلی و یک اقدام واکنشی بوده است. اگر او بازیکنی باشد که جزو اولویت‌های اصلی تن‌هاخ بوده باشد، تعجب می‌کنم. به نظر می‌رسد که منچستریونایتد پس از ناتوانی در جذب دیونگ، به در دسترس بودن کاسمیرو واکنش نشان داده است.

کاسمیرو که از سال 2013 در عضویت باشگاه رئال مادرید بود، سرانجام به حضور 9 ساله‌اش در این تیم که همراه با 18 قهرمانی بود، پایان داد و به منچستریونایتد پیوست تا تجربه‌ای جدید در لیگی دیگر داشته باشد. او که بخش اول تست‌های پرشکی منچستریونایتد را پشت‌سر گذاشته، آماده عقد قراردادی چهار ساله با این باشگاه با قابلیت تمدید تا سال 2027 است.

این هافبک دفاعی برزیلی در 336 بازی برای رئال مادرید به میدان رفت و آمار 31 گل‌زده و 29 پاس‌گل را از خود برجای گذاشت. او به رئال برای کسب 18 جام مختلف از جمله پنج قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و سه قهرمانی در لالیگا کمک کرد.

انتهای پیام/