تارتار: قرعه سختی به ما خورده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی تارتار در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: بازی سختی است. قرعه سختی به ما خورده که یکی از این بازی‌ها فردا با مس رفسنجان است که هم در کادر فنی و هم بازیکنان چند سالی است که ثبات دارند و هماهنگ هستند و مهره‌های باکیفیتی به تیم‌شان اضافه کردند. با توجه به اینکه فصل قبل هم کادر فنی دو تیم همین نفرات بودند، شناخت خوبی از هم داریم. دو بازی قبل مس را آنالیز کردیم و باید بگویم سبک بازی سریعی دارند و در بخش انتقال دفاع به حمله خوب عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: باید خیلی هوشیار باشیم که دچار مشکل نشویم. فصل قبل در اصفهان غفلت کردیم و بازی مقابل این تیم را از دست دادیم، ولی در دور برگشت توانستیم این تیم را خوب کنترل کنیم و به پیروزی برسیم. شناخت خوبی از مس داریم و امیدوارم فردا روز کم اشتباه بچه‌های ما باشد و با تمرکز بالا بازی کنیم، چون حریف نفرات کلیدی خوبی در خط حمله دارد که در هر لحظه می‌توانند نتیجه را تغییر دهند. ما هم نفرات بسیار خوبی در تیم‌مان داریم و در بخش ساختار دفاعی بسیار خوب عمل می‌کنیم. فکر کنم بازی نزدیکی باشد و امیدوارم ما برنده باشیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد آخرین وضعیت سعید باقرپسند و اینکه آیا پارگی رباط صلیبی او صحت دارد، توضیح داد: متأسفانه مصدومیت باقرپسند جدی است و شاید چند ماهی با ما نباشد. با شناختی که از روحیه او دارم می‌دانم زود برمی‌گردد. او واقعا آدم قوی است و روحیه خوبی دارد. ما منتظر او برای نیم‌فصل دوم می‌مانیم.

تارتار در پاسخ به سؤالی دیگر درباره سعید باقرپسند و اینکه آیا به نظرش بدنسازی تیم مشکلی نداشته است، گفت: مصدومیت جزیی از فوتبال است. باقرپسند ضربه خورد. مصدومیت در فوتبال وجود دارد و همانطور که دیدید چند بازیکن تیم‌های دیگر هم قبل از شروع مسابقات دچار مصدومیت شدید شدند‌. در این بین بحث بدنسازی مطرح نیست. تیم ما به گواه تمام کارشناسان در دو بازی گذشته دوندگی بالایی داشته است.

وی درباره داوری‌های لیگ برتر و اینکه گفته می‌شود VAR قرار است از نیم‌فصل دوم به لیگ بیاید، تأکید کرد: فکر می‌کنم وجود VAR برای فوتبال ما خیلی مهم است، چون اشتباهات داوری را می‌بینید. هم سال گذشته و هم امسال تیم‌ها خیلی متضرر شدند. مس رفسنجان که ما با آنها بازی داریم جزو تیم‌هایی است که در دو هفته گذشته خیلی از داوری متضرر شده است. در مجموع ولی هیچ تیمی به اندازه ما از داوری متضرر نشده است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن افزود: امیدوارم این حرف‌ها شعار نباشد و کسی که رئیس فدراسیون ما خواهد شد،  VAR را به فوتبال‌مان وارد کند. واقعاً از الزامات فوتبال کشور ما کمک داور ویدئویی ست. ما شرمنده‌ایم وقتی می‌بینیم یکسری کشورها که از لحاظ فوتبالی و حتی مالی پایین‌تر از ما هستند سیستم VAR را دارند. این برای فوتبال ما فاجعه است. هم داوران در مسابقات بین‌المللی لطمه می‌بینند و هم بازیکنان دچار اشتباه می‌شوند. اگر در کشور ما این سیستم باشد قطعاً در مسابقات بین‌المللی هم می‌توانیم بهتر عمل کنیم.

ادامه دارد …