تارتار: سبک بازی مس فوتبال سرعتی است/ نبود VAR فاجعه فوتبال کشورمان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از اصفهان، مهدی تارتار شامگاه چهارشنبه ( دوم شهریور ماه) در نشست خبری پیش از بازی با مس رفسنجان  ازهفته سوم لیگ برتر فوتبال کشور اظهارداشت: بازی سختی در پیش داریم، قرعه سختی در ابتدای لیگ داشتیم که یکی از  بازیهای سخت ما در ابتدای فصل بازی فردا مقابل مس رفسنجان است، تیمی که در بخش فنی و بازیکنان ثبات خوبی دارد و چند سالی است به دلیل ثباتی که ایجاد شده تیم هماهنگی هستند.

 وی افزود: آنها برای این فصل مهره های خیلی باکیفیتی را به تیم اضافه کردند؛ اما با توجه اینکه کادر فنی دو تیم تغییری نسبت به فصل گذشته نداشته است شناخت خوبی از یکدیگر داریم. دوبازی قبل این تیم را به خوبی آنالیز کردیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اضافه کرد: مس سبک بازی سریعی دارد و در انتقال دفاع به حمله بسیار خوب عمل کنند، بنابراین ما باید هوشیار باشیم تا دچار مشکل نشویم. سال گذشته در اصفهان در اثر غفلتی که کردیم بازی را از دست دادیم، اما در بازی  برگشت در رفسنجان توانستیم آنها را به خوبی کنترل کرده و به پیروزی برسیم. امیدوارم که فردا روز کم اشتباه بازیکنان ما باشد و با تمرکز بالا بازیکنان بازی کنیم.

 وی با بیان اینکه مس در خط حمله بازیکنان کلیدی خوبی دارد، خاطر نشان کرد: این موضوع به آنها این فرصت را می دهد که هر لحظه نتیجه را تغییر دهند، در مقابل ما نیز دفاع خوبی داریم و در  ساختار  دفاع تیمی عملکرد خوبی فصل گذشته و در دو بازی قبل داشتیم، فکر می کنم بازی نزدیکی را فردا شاهد شاهد بوده و ما برنده این میدان باشیم.

تارتار در خصوص وضعیت باقرپسند گفت: متاسفانه مصدومیت سعید باقرپسند جدی است و چندماهی ممکن است در کنار ما نباشد که از این بابت ناراحتیم. اما با توجه به شناختی که از روحیه ایشان دارم، می دانم که خیلی زود بازخواهد گشت. باقرپسند از نظر روحی بازیکن قوی است و شرایط خوبی دارد، ما منتظر وی برای تیم فصل آینده خواهیم ماند.

وی در واکنش به این سوال که آیا مصدومیت باقرپسند با نحوه بدنسازی این ارتباط داشته یا خیر، تاکید کرد: مصدومیت جزیی از فوتبال است و باقرپسند در بازی ضربه خورد. مصدومیت در فوتبال یک امر طبیعی  است و حتی قبل از شروع لیگ برخی بازیکنان تیمها مصدوم شدند، اتفاقات اینگونه ای  پیش می آید و بحث بدنسازی نیست. به گواه بسیاری از کارشناسان تیم ما در دو بازی گذشته میانگین دوندگی زیادی داشته است. آسیب دیدگی باقرپسند بد موقت بود و قطعا نبود وی تاثیر گذار است. با دیگر بازیکنان تیم صحبت کردم که تلاش مضاعفی داشته باشند تا کمبودهایی که این اواخر به وجود آمده از ناحیه سینا اسدبیگی و باقرپسند را هم کادر فنی و بازیکنان دست به دست هم دهیم تا رفع شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در خصوص استفاده ازVAR در نیم فصل دوم گفت: من فکر می کنم برای فوتبال ما استفاده از ازVAR بسیار مهم است چرا که اشتباهات را مشاهده می کنید. در فصل گذشته و در طی دو هفته گذشته نیز تیمها متضرر شدند. مس رفسنجان نیز از جمله تیم‌هایی است که در طی دو هفته گذشته از ناحیه داوری آسیب دید؛ اما در مجموع هیچ تیمی به اندازه ذوب آهن در دو فصل گذشته از ناحیه داوری متضرر نشده است.

وی ادامه داد: امیدوارم شعار نباشد و کسی که رئیس آینده فدراسیون فوتبال می شود  VAR را به سیستم داوری ایران اضافه کند، موضوعی که از الزامات فوتبال کشورمان است. کشورهایی که سطح فوتبال و حتی مالی آنها از ما پایین تر است از این سیستم استفاده می کنند و این برای فوتبال ما فاجعه است؛ چرا که هم داوران ما نیز در عرصه‌های بین‌المللی صدمه می بینند و هم بازیکنان نیز دچار اشتباهات می شوند، زمانی که در کشورمان از سیستمVAR استفاده کنیم بازیکنان به آن عادت می کنند ودر مسابقات برون مرزی بهتر عمل می کنند.

تارتار با بیان اینکه از هواداران مان می خواهم فردا ما را تنها نگذارند،گفت: خوشحالیم که فردا هواداران را در ورزشگاه داریم. فوتبال بدون هوادار جذابیت ندارد و همانند بازی های دوستانه است، انتظار داریم هوادارانمان فردا ما را تنها نگذارند و به بالا رفتن انگیزه و روحیه بازیکنان تیم کمک کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف