تاد در قم به نقطۀ پایانی رسید

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ یاسر شریفی مدیر مرکز نوآوری جهاد دانشگاهی قم با اشاره به اجرای طرح توسعه اقتصادی دیجیتال (تاد) توسط مرکز نوآوری و شتاب دهی برای اولین بار در استان قم بیان کرد: طبق مجوزی که از سوی پارک فاوا و به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اخذ شد، مرکز نوآوری و شتاب دهی جهاد دانشگاهی واحد استان قم به عنوان اولین مجری برگزاری این رویداد در استان قم فعالیت داشت و اختتامیه این طرح با حضور نمایندگان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد.
وی در توضیح طرح توسعه اقتصاد دیجیتال(تاد) ، تصریح کرد: با توجه به گذار نظام‌های اقتصادی کلاسیک به اقتصاد دانش بنیان و نیز جهت گیری بازار کسب و کار، به خصوص در حوزه ICT، به سمت علم، دانش و فناوری، بسیاری از کشورها و نیز قطب‌های صنعتی و اقتصادی منطقه‌ای و بین‌المللی با تمرکز بر ایده‌های نوآورانه و فناورانه، ارتقاء زنجیره ارزش در اکوسیستم اقتصادی به دنبال افزاش درآمد از محل فروش دانش و مهارت های نوین است.
شریفی افزود: لازمه حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان، پیوند مستحکم پایه ها و ستون‌های اقتصادی کلاسیک با دانش و فناوری مدرن است که این امر با اجرای برنامه های پیشران در این حوزه میسر می شود.
وی ادامه داد: این رویداد که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود و در تاریخ 3شهریورماه با ارائه پروژه فراگیران به کار خود پایان داد در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی و به صورت کاملا پروژه محور برگزار شد و فراگیران رویداد از بورسیه 70 درصدی پارک بهره مند شدند.
جواد غلام پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم نیز تصریح کرد: در این رویداد پروژه هایی توسط مدرس و منتور (مربی – mentor) رویداد برای فراگیران تعریف و در حین مهارت آموزی پروژه انجام شد و در روز پایانی رویداد این رویداد فراگیران به ارائه پروژه های انجام شده خود پرداختند و کارنامه پروژه برای فراگیران صادر شد.
 وی با بیان اینکه طرح توسعه اقتصادی دیجیتال (تاد) پروژه محور است، خاطر نشان کرد: با عنایت به ظرفیت مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی قم فراگیرانی که توانمندی لازم را در این رویداد کسب کرده باشند می‌توانند پس از پایان رویداد ایده های خود را به این مرکز ارائه کنند و از خدمات این مرکز در راستای ایجاد کسب وکار جدید بهره مند شوند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف