تأسیس انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا شعبه مازندران در شهر چالوس


تأسیس انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا شعبه مازندران در شهر چالوس

انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا که شعبه مازندران آن در شهر چالوس افتتاح شد، نهادی غیرانتفاعی است که به‌طور تخصصی در خصوص مسائل منطقه غرب آسیا مشغول به فعالیت است و در همین راستا دارای گروه‌های مطالعاتی تخصصی متعددی است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، فاطمه سلیمانی عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس در آئین تأسیس انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا شعبه مازندران در شهر چالوس، اظهار داشت: این انجمن نخستین شعبه‌ای است که مطالعات غرب آسیا در سطح استان مازندران برگزار می‌کند و امیدواریم منشأ خیر برای استان باشد.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود این انجمن شروع خوبی برای سایر استان‌های کشور باشد، ادامه داد: قرار بر این شد تا شعبه استان مازندران در دانشگاه آزاد واحد چالوس تأسیس شود و امروز انتخابات هیئت مدیره این انجمن در همین دانشگاه برگزار شد.

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس گفت: پس از انتخاب هیئت مدیره انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا شعبه مازندران در شهر چالوس، به طور رسمی فعالیت آن آغاز می‌شود.

وی درباره فعالیت و رسالت این انجمن در سطح استان مازندران، تصریح کرد: علاوه بر رسالت ملی، یک رسالت استانی و محلی نیز داریم و بنابراین تلاش داریم تا سطح فعالیت و کارکردها علاوه بر دغدغه‌های ملی که محفوظ است به سطوح استانی هم رسانده شود و با نهادها و دستگاه‌های استانی بتوانیم کار کنیم.

وی بیان داشت: خوشبختانه اراده، پیگیری و علاقه‌مندی دو سویه بسیار خوبی از سوی هیئت مدیره این انجمن در تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس برای فعالیت‌های مرتبط با انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا شعبه مازندران در شهر چالوس وجود دارد.

به گزارش موج؛ انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا نهادی غیرانتفاعی است که در سال 1399 تأسیس شد و به‌طور تخصصی در خصوص مسائل منطقه غرب آسیا مشغول به فعالیت است که در همین راستا دارای گروه‌های مطالعاتی تخصصی متعددی است و تاکنون سمینارها، وبینارها، کارگاه‌های آموزشی متعددی تشکیل داده است.

همچنین این انجمن به انتشار ویژه‌نامه‌ها و خبرنامه‌های تحلیلی نیز مبادرت کرده که متن کامل آنها در و‌ب‌سایت انجمن در دسترس است. انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا قصد راه‌اندازی شعب استانی دارد و در این راستا شعبه استان مازندران طی توافقی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس، در این دانشگاه راه‌اندازی ‌شد.

لازم به ذکر  است در پایان این همایش، اعضای اصلی هیئت مدیره انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا در شعبه مازندران به شرح زیر انتخاب شدند:

اعضای اصلی هیئت مدیره: فاطمه سلیمانی، سعید اسلامی، محسن عباس‌زاده و رضا اختیاری امیری

اعضای علی‌البدل هیئت مدیره: فاطمه شفایی و محمد محمدی

بازرس اصلی: ایرج رضایی‌نژاد

بازرس علی‌البدل: محمد رادمرد