بیشتر از این می‌توانستیم در مذاکرات امتیاز بگیریم/ درحال بررسی سهم ایران از توزیع امتیازها هستیم

آقای محمود عباس زاده، در خصوص روند مذاکرات وین، اظهار کرد: دو پیشنهاد برای متن توافق مطرح شده است و چند پیشنهاد هم غرب ارائه داده و اگر طرف حسن نیت داشته باشد می توانیم به نتیجه برسیم. مذاکره میدانی برای امتیاز دادن و امتیاز گرفتن است و طبیعتا نه حریف می‌تواند همه امتیازات مد نظر خودش را بگیرد و نه ایران؛ اما ما تلاش می کنیم که امتیازات زیادی را کسب کنیم و الان در مرحله بررسی هستیم تا ببینیم که آیا سهم ما از توزیع امتیاز، تامین شده است یا نه.

وی افزود: در خصوص سهم امتیاز ممکن است نظرهای متفاوتی وجود داشته باشد اما بنده معتقد هستم که ما بیشتر از این می توانستیم سهم از امتیاز داشته باشیم و مذاکرات را بهتر از این می توانستیم پیش ببریم. فعلا روی متنی که به عنوان پیش نویس آماده شده است کار می کنیم که آیا می‌توانیم از مابه ازای اقتصادی این توافق استفاده کنیم یا نه و به دنبال حفظ ساختار تکنولوژی هسته‌ای خودمان هستیم که تحریم‌ها را برداریم و اگر نمی توانیم، آن را دور بزنیم.

آقای عباس زاده با بیان اینکه ما چه بی توافق و چه با توافق باید به دنبال نتیجه باشیم گفت: مسایلی که با امنیت ملی سروکار دارد نهادهای ذی ربطی هم باید در خصوص آن نظر دهند از جمله شورای عالی امنیت ملی که بر اساس قانون اساسی در مسایل مربوط به امنیت ملی اختیاراتی دارد و وقتی دولت کار خود را تمام کرد کار مجلس شروع خواهد شد.