بیشترین آمار بازمانده از تحصیل برای پسران است

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی تخصصی معاونان آموزش متوسطه استان‌های کشور گفت: با توجه به پنج‎گام ترسیم‌ شده درگام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، اکنون در مرحله سوم و چهارم یعنی تشکیل دولت اسلامی هستیم، لذا امیدوارم بتوانیم با بکارگیری نیروهای مومن و انقلابی، مرحله پنجم را رقم بزنیم؛ لذا نگاه ما به حکمرانی با سایر مناطق جهان متفاوت خواهد بود و ما باید برای تحقق این نگاه در انتصابات، این موضوع را مدنظر قرار دهیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ وپرورش گفت: در دوره متوسطه اول توجه به بحث هویت‌ یابی و شناسایی استعدادها برای هدایت به دوره دوم متوسطه حائزاهمیت است.

وی با اشاره به آمار و ارقام دانش آموزان در مناطق مختلف روستایی، عشایری و مدارس شبانه‌ روزی ادامه داد: یکی ازمهم ‌ترین مسائل عدم اختلاط دانش‌آموز دختر و پسر در این گروه سنی است. اختلاط دانش آموزان به هیچ عنوان با مسائل اعتقادی ما سازگار نیست و توسعه مدارس شبانه ‌روزی راه حلی برای این مشکل و لازمه برقراری عدالت آموزشی برای دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری است.

کاظمی افزود: با توجه به افزایش تعداد دانش آموزان، در سال‌های آینده با مشکل مواجه خواهیم شد و باید برای اینکه با چالش روبرو نشویم برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم.

وی با توجه به آمار موجود در مورد دانش آموزان بازمانده از تحصیل گفت: بیشترین آمار دانش‌ آموزان بازمانده از تحصیل مربوط به پسران و آن‌هم به دلیل اشتغال است، لذا باید درآموزش‌های مهارتی، برنامه‌ریزی ویژه‌ تری داشته باشیم.

دبیر ستاد پروژه مهر وزارت آموزش ‌وپرورش، با تبیین دقیق کاهش و یا افزایش دانش آموزان در شاخه‌های مختلف نظری، فنی حرفه‌ای و … به بررسی دلایل مختلف آن در سال‌های گذشته پرداخت و از همه معاونین متوسطه خواست تا بی‌‎واسطه به برگزاری جلسات با روسای ادارات، مدیران مدارس یا معلمان از طریق بسترشاد بپردازند و صحبت‌ها و نظرات آن‌ها را بشنوند و ترتیب اثر دهند.

معاون وزیر آموزش ‌وپرورش، در پایان با اشاره به درصد برگزیدگان کنکور سال گذشته اعلام کرد: بیشتر این دانش‌آموزان علیرغم مسائل عنوان‌ شده از مدارس دولتی هستند و مدارس سمپاد نیز جزو مدارس دولتی هستند و اگر این اتفاق نمی‌افتاد، یعنی مدارس سمپاد، عملکرد درستی نداشتند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف