بیانیه‌ نمایندگان درباره هفته دولت و موفقیت‌های موشکی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه دوم شهریور ماه) مجلس بیانیه‌های نمایندگان درباره هفته دولت و موفقیت‌های موشکی و عفاف و حجاب را قرائت کرد.

*بیانیه 213 نماینده درباره موفقیت‌ها و پیشرفت‌های صنایع موشکی

تقویت آمادگی دفاعی و جهاد بی‌وقفه، شرافتمندانه و عزتمندانه فرزندان خدوم ملت بزرگ ایران اسلامی در عرصه قدرت بازدارندگی و صنعت دفاعی دشمنان اسلام و ایران را بیش از پیش مأیوس کرده است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درک اهمیت راهبردی تلا‌ش‌ها و موفقیت‌های جهادگران صنعت دفاعی کشور، حمایت و قدرشناسی را از پیشرفت‌های صنایع موشکی، پهپادی و سایر عرصه‌های دفاعی قاطعانه اعلام می‌کنند و از تلاش‌های کارآمد وزارت دفاع و سایر نیروهای مسلح برای صیانت و بالندگی صنایع دفاعی و رونق تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین حمایت می‌کنند.

همچنین در راستای تأمین نیازهای اساسی کشور با استفاده از ظرفیت‌های مازاد و سرریز فناوری‌ها و توانمندی‌های صنایع دفاعی در بخش غیرنظامی برای نیل به اهداف تولید ملی و اتکاء به ظرفیت‌های داخلی تأکید دارند.

*بیانیه نمایندگان مجلس به‌مناسبت گرامیداشت هفته دولت

در آستانه سالگرد شهادت دو مدیر تراز انقلاب اسلامی، دو عاشق دلداده امام راحل عظیم الشأن شهیدان والامقام رجایی و باهنر، ضمن گرامیداشت یاد و نام این بزرگواران امیدواریم که کارگزاران نظام اسلامی سبک زندگی و مدیریت جهادی این دو خادم بااخلاص ملت ایران را الگوی رفتاری خود قرار دهند.

همچنین با اجابت توصیه حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب که فرمودند “قدردان زحمات مسئولان باشید”، بر خود لازم می‌دانیم از یک سال مجاهدت و تلاش خستگی‌ناپذیر رئیس جمهور مردمی و انقلاب جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی در عرصه‌های مختلف برای برون‌رفت از مشکلات به‌ویژه در سفر به 31 استان کشور که سرآغاز تحرک و مایه امیدواری مردم است، تشکر و تقدیر کنیم.

امید است با اجرای مصوبات سفر و با همدلی و هم‌افزایی روزافزون دو قوه مجریه و مقننه به‌عنوان دو بازوی قدرتمند نظام اسلامی، شاهد بهبود اوضاع اقتصادی، معیشتی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور و عزت و اعتلای ایران اسلامی باشیم.

*بیانیه 161 نماینده درباره عفاف و حجاب

حجاب یک تکلیف الهی است؛ در هر جامعه‌ای برای برقراری نظم و آرامش و تعالی آن جامعه، هنجارهایی منطبق با ارزش‌های اخلاقی و انسانی جامعه تدوین می‌شود که رعایت آن هنجارها الزامی است و نقض آنها موجب به هم زدن نظم و امنیت عمومی و اجتماعی خواهد شد. هیچ جامعه‌ای حاضر نیست با نقض هنجارهایش، نظم حاکم را برهم زند. زنان باشرف و بااستعداد ایرانی بزرگ‌ترین ضربه‌ها را به جریان غربزده وارد کرده‌اند، زن ایرانی امروز در همه میدان‌ها با موفقیت و سربلندی، با حجاب اسلامی حاضر شده و نقش آفرینی می‌نماید، در دانشگاه‌ها، مراکز علمی حساس، عرصه ادب و ادبیات، مسابقات ورزشی و…، این بزرگترین ضربه به غرب و غرب‌زدگان است.

همان طور که حضرت امام خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: کسانی که سال‌هاست می‌گویند زن اگر از قید اخلاقی و شرعی رها نشود نمی‌تواند به مقامات عالی و سیاسی و اجتماعی برسد، امروز موفقیت‌های زنان باحجاب ایرانی را نمی‌توانند ببینند چون باطل‌کننده یک زحمت دویست‌ساله است پس نمی‌توانند تحمل کنند، بنابراین برای از بین بردن این موفقیت‌ها و ارزشها از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و دست به هر کاری می‌زنند.

لذا نمایندگان ملت شریف ایران ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات اخیر دستگاه‌های متولی اعم از قوه قضائیه، نیروی انتظامی، وزارت کشور، وزارت ارشاد، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، سازمان بسیج مستضعفین و… با تأکید بر جدیت و مراقبت بیشتر با توجه به مطالبه گسترده و به‌حق مردم از وکلای خود در مجلس شورای اسلامی خواستار برنامه‌ریزی و اقدام جامع، هوشمندانه و عاجل بوده و بر مبنای قوانین این حوزه راهکارهای ذیل پیشنهاد می‌گردد:

١ ـ ایجاد بستر تبیین، گفتگو و روشنگری بین مردم از طریق رسانه‌ها و پشتیبانی کامل از گروه‌های مردمی فعال در موضوع حجاب
 2 ـ کنترل ولنگاری موجود در محتوای شبکه نمایش خانگی و تبلیغات نامناسب بعضی اصناف در فضای مجازی
 ٣ ـ کالای فرهنگی محسوب شدن ملزومات حجاب
 4 ـ برخورد بازدارنده و هوشمند با عناصر کلیدی و اصلی سیستم خلق سبک پوشش مبتذل
5 ـ راه‌اندازی توسعه و تقویت طرح‌های ناظر 1 الی 4
 6 ـ توجه توأمان به برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت ایجابی و سلبی، مردمی و حاکمیتی و رسانه‌ای و میدانی
 7 ـ استفاده مناسب و مؤثر از هنر در الگوسازی و نمادسازی با سرمایه‌گذاری ویژه در ساخت فیلم و انیمیشن
8 ـ نظارت ویژه بر رعایت ضوابط حجاب و عفاف در بین کارمندان دولت و شرکت‌های مرتبط.

انتهای‌ پیام/+