بهره برداری از 28 طرح در حوزه جهادکشاورزی هرمزگان در 6 ماهه گذشته

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: در6 ماهه گذشته 28 طرح اقتصادی در حوزه جهادکشاورزی به استانداری هرمزگان تحویل داده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عباس مویدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان در حاشیه بازدید خبرنگاران از شهرک صنعتی گمبرون به مناسب فرارسیدن هفته دولت و بزرگداشت روز خبرنگار، گفت: قصد داریم در راستای فعالیت های جهاد کشاورزی «اتاق شیشه ای» را تشکیل دهیم تا شرایط مساعدی برای ارتقاء در سطح کیفی برنامه هایمان با رسانه ها فراهم شود.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش حجم فعالیت هایمان در مجموعه جهاد کشاورزی هرمزگان، تلاشمان بر این است که جلسات متعددی را با اصحاب رسانه برگزار کنیم تا آنان هم با دانش های نوین و پدیده های جدید در صنایع کشاورزی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

مویدی با ابراز گلایه از کارکرد مجموعه پیشین روابط عمومی این سازمان، ابراز داشت: با هیچ احدی تعارف ندارم اگر به این نتیجه برسم که پرسنلی وظایف محوله خویش را به درستی انجام نمی دهد باید منتظر تغییر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان درپایان سخنانش ابراز داشت: در6 ماهه گذشته، 28طرح اقتصادی در حوزه جهادکشاورزی به استانداری تحویل داده شده و همچنین در رابطه با نوغانداری«تولید ابریشم»، ارتقا صنعت نساجی، کشت علوفه و برنج با آب شور با همکاری دانشگاه تهران در این زمینه پروژه تحقیقاتی انجام شده است.

*بازدید خبرنگاران از شهرک صنعتی گمبرون

مجید کمالی معاون مدیریت صنایع تبدیلی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان نیز گفت: واحد بسته بندی موادغذایی همچون چای، حبوبات و خشکبار واقع در شهرک صنعتی گمبرون در زمینی به مساحت پنج هزار متر با زیربنای سه هزارو 600هزار متر در سه طبقه احداث شده و حدود 800متر زیر بنای یک انبار است و بالغ بر دوهزارو 900 متر مجموع سه طبقه احداث شده است.

وی درحاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: سالن بسته بندی شماره یک در طبقه اول و سالن بسته بندی شماره دو در طبقه دوم قرار دارد و همچنین در طبقه سوم سالن اداری، مهمانسرا و سالن جلسات به لحاظ ظاهری با سبک مدرن طراحی شده است.

معاون مدیریت صنایع تبدیلی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در ادامه گفت: هدف اصلی از راه اندازی واحد مذکور جذب مشتریان خارجی برای صادرات محصولات غذایی همانند برنج، حبوبات، چای و خشکبار با برند امیرخان است.

کمالی تصریح کرد: دستگاه بسته بندی اتوماتیک و مدرن خریداری شده تا در این واحدها مستقر شود.

وی یادآور شد: سرمایه گذاری ها در فاز اول برای محصول چای بالغ بر 70میلیارد تومان برای حدود 120نفر به طور مستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است و برای فاز دوم واحد شهرک صنعتی گمبرون محصولاتی نظیر برنج، حبوبات، خشکبار و ادویه جات با برند امیرخان ایران به کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس صادرات می شود.

کمالی عنوان کرد: سالن شماره یک بسته بندی واقع در شهرک صنعتی گمبرون آماده بهره برداری است با استقرار دستگاه های بسته بندی موادغذایی پیشرفته در این مکان، فعالیت خود را آغاز خواهیم کرد.

معاون مدیریت صنایع تبدیلی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: ظرفیت تولید و بسته بندی خشکبار با ظرفیت 4هزارتن، ظرفیت بسته بندی چای هزارتن، ظرفیت بسته بندی برنج پنج هزارتن و همچنین ظرفیت بسته بندی ادویه جات نیز هزارتن است.

به گفته وی، درصدد آن هستیم که محصول پسته را با همین دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته روز دنیا بسته بندی کرده و برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا صادر کنیم.